تلاش نتانیاهو برای تشکیل "کشوری برای ملت یهود"

سیاسی

در آستانه سالروز نکبت فلسطین، بنیامین نتانیاهو اظهار کرد: در "کشور" اسرائیل حقوق برابری برای همه شهروندان قائل خواهیم شد اما این کشور فقط برای ملت یهود است نه هیچ ملت دیگر.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه المصری الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آغاز جلسه دولت گفت: همه شهروندان در اسرائیل از حقوق کاملا برابر برخوردار هستند اما اسرائیل "کشوری" است که تنها برای ملت یهود است نه ملت دیگر.

وی عنوان داشت: در راستای مستحکم کردن جایگاه اسرائیل به عنوان "کشوری برای ملت یهود" من تصمیم دارم قانونی را تصویب کنم تا این جایگاه را مستحکم‌تر سازد. تدوین این قانون با مذاکره با تمام احزاب شرکت کننده در ائتلاف حاکم صورت می‌گیرد تا ارزش‌هایی که اسرائیل به آن باور دارد، حفظ شود.

نتانیاهو اعلام کرد: نمی‌توان از یک طرف گفت که ما خواهان جدایی از فلسطینی‌ها با هدف ممانعت از تشکیل کشور دو قومیتی هستیم و از سوی دیگر، تشکیل کشور قومی یهودی - عربی را در مرزهای نهایی کشور اسرائیل خواستار شویم.

این در حالی است که ارتش اسرائیل از شب گذشته تا عصر فردا (سه‌شنبه) به مناسبت برگزاری مراسم سالروز اعلام استقلال اسرائیل و نکبت فلسطینی مناطق فلسطینی را بسته است.

انتهای پیام

کد N264109