اپوزیسیون موریتانی انتخابات ریاست جمهوری را بایکوت می‌کند

ائتلافی از احزاب برجسته مخالف دولت موریتانی اعلام کردند که به خاطر عدم رایزنی و مشورت کافی با رهبران احزاب مخالف پیش از تعیین زمان انتخابات ریاست جمهوری، این پروسه را که ماه آتی میلادی برگزار می‌شود، تحریم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، 17 حزب ائتلاف گردهمایی ملی برای دموکراسی و اتحاد روز یکشنبه اعلام کردند که زمان انتخابات 21 ژوئن 2014 که ماه گذشته میلادی اعلام شد، به صورت یک‌جانبه تعیین شده و به همین دلیل آن را تحریم می‌کنند. این اظهارنظر در حالی صورت گرفته که مذاکرات پیشنهاد شده توسط دولت موریتانی میان این ائتلاف و دولت صورت گرفته است.

ولد عبدالعزیز، رئیس‌جمهوری موریتانی که در یک کودتا در سال 2008 قدرت را در این کشور غرب آفریقا از آن خود کرده بود در سال بعد در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد و از آن زمان تاکنون به متحد کلیدی غرب برای مقابله با تروریسم تبدیل شده است.

حزب وی موسوم به اتحاد جمهوری‌خواه، سال گذشته میلادی توانست اکثریت کرسی‌های پارلمانی را از آن خود کند با وجود آنکه این انتخابات از سوی بسیاری از مخالفان دولت تحریم شده بود.

در صورتی که نیاز باشد، انتخابات ریاست جمهوری ماه آتی میلادی موریتانی به دور دوم کشیده می‌شود و تاریخ آن پنجم ژوئیه خواهد بود.

انتهای پیام

کد N264051