کشته شدن 1900 تونسی در سوریه/منطقه "الملیحة" تحت کنترل کامل ارتش

سیاسی

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در خاک این کشور توانست کنترل کامل شهرک "الملیحة" واقع در غوطه شرقی دمشق را به دست بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع آگاه سوری اعلام کردند که ارتش این کشور صبح امروز (دوشنبه) کنترل شهرک "الملیحة" واقع در غوطه شرقی دمشق را که یکی از مهمترین مراکز فعالیت گروه‌های مسلح بوده است، در دست گرفت.

به گزارش منابع مذکور، تیم مهندسی ارتش سوریه پس از این اقدام شروع به خنثی کردن بمب‌ها و مواد منفجره‌ای کرد که تروریست‌ها در این منطقه کار گذاشته بودند.

به گزارش منابع سوری، ارتش سوریه در حین پیشروی خود توانست به یکی از محل‌های ساخت خمپاره و بمب‌های دست‌ساز در نزدیکی شهرک "زبدین" دست یابد.

این اقدام ارتش سوریه در راستای عملیات نظامی است که با هدف به هلاکت رساندن تروریست‌ها و از بین بردن تجهیزات آن‌ها صورت گرفته است.

از سوی دیگر، محمد اقبال رجب، رئیس جمعیت نجات تونسی‌های گرفتار در خارج اعلام کرد که اسامی 155 تونسی را از بین 1900 تونسی که طی جنگ در سوریه کشته شده‌اند، جمع آوری کرده است.

وی اعلام کرد که تعداد زیادی از جوانان تونسی تحت عنوان جهاد به سوریه، عراق و مالی سفر کرده‌اند و یک پژوهش انگلیسی لیست 1902 تونسی را که در سوریه کشته شده‌اند، منتشر کرده‌ است.

انتهای پیام

کد N264007