اللواء: الجمیل نامزدی خود درانتخابات ریاست جمهوری لبنان را اعلام می کند

ریاست جمهوری,الجمیل

بیروت – ایرنا – روزنامه لبنانی اللواء در شماره روز دوشنبه خود نوشت که « امین الجمیل» رییس حزب مسیحی الکتائب امروز نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری لبنان را بطور رسمی اعلام می کند.

به گزارش ایرنا، اللواء به نقل از منابعی در حزب الکتائب افزود: الجمیل در نشست امروز دفتر سیاسی الکتائب که بعداز دیدارش با « میشل المر» نماینده مجلس لبنان تشکیل می شود، نامزدی خود را اعلام می کند.

اما محافل سیاسی و رسانه ای احتمالا می دهند الجمیل بعداز جلسه سوم پارلمان نامزدی خود را بطور رسمی اعلام کند.

رسانه های لبنانی با توجه به رویکرد بسیارمنفی جامعه لبنان و بازشدن دوباره پرونده های ترور و جنایات او به مهره ای سوخته تبدیل شده است و اصرارهایش برای ادامه نامزدی تنها بر مشکلات گروه 14 مارس می افزاید.

اللواء در حالی این خبر را اعلام کرده که الجمیل در گفت وگو با روزنامه سعودی « عکاظ» گفته است که در این دور انتخابات ریاست جمهوری یک نامزد بالفعل است اما معتقد می باشد که رییس جمهور حدید باید توافقی باشد.

وی با بیان اینکه « سمیر جعجع» رییس حزب نیروهای لبنانی و نامزد کنونی 14 مارس تاکنون نتوانسته است برای کسب آرای لازم توفیقی پیدا کند و اگر بازهم نتواند همه احتمالات وجود دارد و نامزدی من چهره واقعیت بخود می گیرد.

الجمیل جلسه چهارشنبه آینده پارلمان برای انتخاب رییس جمهوری جدید را سرنوشت ساز خواند و گفت : گروه 8 مارس تا زمانی که جعجع نامزد باشد اجازه نمی دهد پارلمان به حد نصاب برسد اما در مورد خودم نشنیده ام که چنین تصمیمی داشته باشند.

رییس حزب الکتائب بطور تلویحی در واکنش به جعجع که پیوسته از نوشتن برنامه سخن می گوید، خاطرنشان کرد: بعداز دور اول ریاست جمهوری، دو سال در دانشگاه های هاروارد و مریلند و دانشگاه پاریس فعالیت کردم و برنامه کاملی برای لبنان نوشتم که دانشگاه هاروارد آن را منتشر و به عربی هم ترجمه شده است و اکنون می تواند بهترین دستور کار برای لبنان باشد.

خاورم ** 1324
کد N263594