بازداشت دو تروریست در لبنان و ربایش یک پیمانکارعراقی

عناصر تروریست,پیمانکار عراقی

بیروت – ایرنا – نیروهای امنیتی ارتش لبنان موفق شدند در2 عملیات جداگانه 2 عامل اصلی انفجارهای تروریستی و ورود خودروهای بمب گذاری شده به این کشور را بازداشت کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان نیروهای ارتش این کشور روز یکشنبه در پست ایست و بازرسی حربتا در بقاع شمالی یک متهم اصلی بمب گذاری خودروهای استفاده شده در انفجارهای تروریستی اخیر در لبنان را بازداشت کردند.

این عامل بمب گذاری خودروها « علی محمد حیدر» نام دارد.

خبرگزاری ملی لبنان همچنین اعلام کرد که نیروهای ارتش کشور عصر یکشنبه یک عنصر خطرناک تحت تعقیب به نام « علی امون» را در شهرک عرسال لبنان بازداشت کرد.

امون به اتهام مشارکت در انفجارهای تروریستی و وارد کردن خودروهای بمب گذاری شده به خاک لبنان تحت تعقیب بوده است.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که عناصری ناشناس یک پیمانکار عراقی به نام « وائل محمد الجبوری» را در منطقه دوحه عرمون لبنان ربودند.

براساس این گزارش، ربایندگان به بهانه خرید یک دستگاه آپارتمان این پیمانکار عراقی را به محلی که او در حال احداث مجموعه آپارتمان ها بوده است، کشانده و سپس این تبعه عراقی را ربوده و به مکانی نامعلوم منتقل کرده اند.

این در حالی است که « خالد النشار» یک شهروند لبنانی که دو روز قبل در شهرک حورتعلا در منطقه بعلبک ربوده شده بود، با وساطت عشایر منطقه آزاد شد.

براساس این گزارش دردرگیری مسلحانه بین عناصر مسلح سوری و 5 نفر از اهالی شهرک عرسال لبنان در محله الرهوه ، 3 تن از اهالی این شهرک زخمی شدند.

ارتش لبنان با ورود به منطقه اقداماتی را برای بازداشت عناصر مسلح سوری آغاز کرد.

منطقه الرهوه که نزدیک مرزهای سوریه و لبنان قرار دارد در چند روز گذشته شاهد درگیری بین ارتش لبنان و عناصر مسلح تروریست بوده است.

درچند روز گذشته مردم منطقه مانع ورود شمار زیادی عناصر مسلح که از سوریه فرار کرده اند به داخل خاک لبنان شده اند و این عناصر در ارتفاعات صعب العبور منطقه سرگردان هستند.

خاورم ** 1324
کد N263566