تصویب لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جاسک در جلسه هیات دولت

هیات دولت بعد از ظهر، امروز، یکشنبه، 14 اردیبهشت به ریاست دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و مهم‌ترین مسائل کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این جلسه لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جاسک از سوی اعضای دولت به تصویب رسید و همچنین تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

پرداخت یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی از جمله مواردی بود که در این جلسه تصویب شد. همچنین با تصویب هیات وزیران، به وزارت دادگستری اجازه داده شد تا نسبت به پاراف و امضای موقت موافقتنامه‌های استرداد مجرمین و انتقال محکومین به حبس بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و سریلانکا اقدام شود.

صدور مجوز مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه معاضدت قضایی در امور مدنی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند نیز از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات دولت بود.

در ادامه این جلسه، وزیر جهاد کشاورزی گزارشی در خصوص پدیده خشکیدگی درختان بلوط در جنگل‌های زاگرس، عوامل آن و راهکارهای پیشگیری، کنترل و مقابله با این پدیده به هیات وزیران ارایه داد.

بر این اساس و با توجه به اهمیت جنگل‌های زاگرس در توسعه و تمدن غرب کشور و لزوم توجه به این موضوع، مقرر شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور حمایت‌های لازم را به منظور اجرای طرح‌های مدیریت و احیای جنگل‌های زاگرس انجام دهند. همچنین به منظور پایداری جنگل‌های زاگرس، مقرر شد توسعه جنگل کاری اقتصادی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N263464

وبگردی