ˈ کامالاک ˈ بار دیگر رهبر حزب اسلامگرای سعادت ترکیه شد

حزب سعادت

آنکارا- ایرنا - ˈمصطفی کامالاکˈ رهبر حزب اسلامگرای ˈسعادتˈ ترکیه بار دیگر به عنوان رهبر این حزب برگزیده شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، کامالاک در پنجمین کنگره عمومی حزب اسلامگرای سعادت که امروز در آنکارا برگزار شد با کسب 656 رای از 868 رای اعضای این کنگره بار دیگر به رهبر حزب برگزیده شد.

ˈ فاتح اربکانˈ فرزند مرحوم ˈنجم الدین اربکانˈ نخستین نخست وزیر اسلامگرای ترکیه و رهبر سابق حزب ، دیگر نامزد تصدی پست رهبری این حزب 212 رای کسب کرد.

این برای نخستین بار در تاریخ حزب اسلامگرای سعادت بود که دو نفر خود را برای رهبری این حزب نامزد می کردند.

در روزهای گذشته با مخالفت شماری از ریش سفیدان حزب اسلامگرای سعادت ترکیه با نامزدی فاتح اربکان به رهبری این حزب، زمزمه هایی مبنی بر احتمال انشعاب در این حزب مطرح شده بود.

کمیته مرکزی حزب اسلامگرای سعادت چهارشنبه گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد که کادر رهبری فعلی حزب در صدد است که طبق عرف چندین ساله حزب تنها با یک نامزد رهبری کنگره عمومی حزب را برگزار کند و مصطفی کامالاک رهبر فعلی این حزب را به عنوان تنها نامزد احراز رهبری حزب معرفی کند.

در این اطلاعیه آمده بود: به هواداران و اعضای حزب توصیه می کنیم که برای حفظ وحدت و همبستگی میان برادران از معرفی نامزدهای دیگر و بروز دودستگی و مشاجره در حزب خودداری کنند.

پیشتر نیز برخی از تحلیلگران سیاسی از بروز دو دستگی در داخل حزب اسلامگرای سعادت خبر داده و مدعی شده بودند که شماری از نیروهای جوان در این حزب و ˈاحمد تکدالˈ از رهبران سابق حزب ، از فرزند اربکان حمایت می کنند و گروهی دیگر از مصطفی کاملاک حمایت کرده و هیچ یک از طرفین حاضر به انصراف از نامزدی خود نیستند.

خاورم ** 2012 *230/1547
کد N263420