تشکیل هیئتی از کمیسیون امنیت ملی برای بررسی موضوع گروگان‌گیری قهرمان شمشیربازی

فارس نوشت:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تشکیل هیأتی از سوی کمیسیون متبوعش برای بررسی موضوع گروگان‌گیری قهرمان شمشیربازی کشورمان خبر داد.

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از این جلسه پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه در ابتدا موضوع گروگان‌گیری اخیر در مسیر چابهار به زاهدان در منطقه خاش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هیأتی را با مسئولیت محسنی‌ثانی رئیس کمیته امنیت کمیسیون همراه با آقایان دواتگری و سیدباقر حسینی تشکیل داد و به منطقه اعزام کرد؛ در این گروگان‌گیری اخیر، حامد صداقتی قهرمان شمشیربازی کشورمان همراه با یکی از همراهانش به گروگان گرفته شده‌اند و یکی از همراهان وی نیز جان خود را از دست داده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در ادامه این جلسه، موضوع مذاکرات هسته‌ای و آینده آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت به ویژه سؤال اصلی کمیسیون مبنی بر میزان انجام تعهدات غرب طی ماه‌های گذشته مطرح و بنا شد همچنان از دستگاه‌های مختلف از جمله صنایع هواپیمایی، نفت و پتروشیمی دعوت شود و همانند بانک مرکزی و صنایع کشتیرانی، گزارشی از نحوه عمل غربی‌ها به تعهداتشان در قبال ایران گزارش دهند چون گزارش بانک مرکزی و صنایع کشتیرانی بر نگرانی کمیسیون افزود.

نقوی خاطرنشان کرد: در این نشست، کمیسیون در زمینه موضوع مطرح شده از سوی یکی از مسئولان دولتی مبنی بر بازگرداندن شیر و خورشید، به شدت عکس‌العمل نشان داد و اینگونه اظهارنظرات را به شدت محکوم کرد.

وی همچنین از بررسی ۲ لایحه «الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل الحاقی به کنوانسیون قراردادهای نقل و انتقال بین‌المللی کالا از طریق جاده راجع به سند حمل الکترونیکی» و همچنین «الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی» در این جلسه خبر داد و گفت: هر 2 لایحه پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

 

45503

کد N263204