۰

دیدار رییس گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران با بروجردی

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سناتور اتئوره روزاتو رییس گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران در مجلس سنای ایتالیا پیش از ظهر امروز با علاءلایدن بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی و مثبت مراودات دوستانه دو کشور بر لزوم افزایش هرچه بیشتر سطح مناسبات فیمابین تاکید کرد و افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در دو کشور برای توسعه مناسبات فیمابین وجود دارد که همکاری جالب ایران و ایتالیا نقش موثری در فعال کردن آنها خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: تحریم‌های اروپا و آمریکا هیچ‌گاه نمی‌تواند در اراده پولادین ملت بزرگ ایران خللی ایجاد نماید.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری انتخاباتی سوریه را گام مهمی برای برقراری امنیت و آرامش در این کشور دانست و گفت: مردم سوریه حق تصمیم‌گیری برای تعیین سرنوشت خود را دارند.

بروجردی در ادامه با بیان اینکه گروهک تروریستی منافقین مسوول کشتار 16 هزار نفر از مردم بی‌گناه ایران است، گفت: اقدام برخی از کشورهای اروپایی در حمایت از این گروهک تروریستی با هیچ‌کدام از اصول دموکراتیک همخوانی ندارد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار خواستار افزایش دیدارهای آن مسوولان پارلمانی و مردم دو کشور شد.

سناتور اتئوره روزاتو رییس گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران در مجلس سنا ایتالیا نیز در ادامه همین دیدار ایران را کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه و جهان خواند و افزود: گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران با هدف کمک به گسترش هرچه بیشتر ارتباطات و همکاری‌های دو کشور به ایران سفر کرده است.

وی در همین راستا گفت: ارتباطات پارلمانی در شناخت ظرفیت‌های دو کشور و ایجاد تفاهم متقابل جهت توسعه مناسبات دو کشور دارد که می‌بایست حداکثر استفاده را از آن بنماییم.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران در پایان این دیدار از تمایل دولت و پارلمان ایتالیا برای گسترش مناسبات با ایران در عرصه‌های مورد علاقه دو طرف خبر داد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.