خبرهای قضایی امروز

سیاسی

خبرهای قضایی و حقوقی که امروز - 14 اردیبهشت ماه - در ایسنا منتشر شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرونده مهدی هاشمی مدت هاست که در دستگاه قضایی مطرح است و وکیل مدافع وی در این رابطه به ایسنا گفت که منتظر هستیم تا تحقیقات دادستانی تهران در مورد این پرونده به پایان برسد و به محض پایان تحقیقات، پرونده موکلم باید به دادگاه ارسال شود.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی، 15 اردیبهشت ماه سال 92 در دادگاه انقلاب برگزار شد ولی به دلیل وجود نقص در کیفرخواست، این پرونده به دادسرا ارجاع داده شد.

اعلام نتایج آزمون مرکز مشاوران قوه قضاییه تا دو ماه آینده

شانزدهمین آزمون مرکز مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه صبح روز جمعه، دوم اسفندماه سال 92 در 25 حوزه امتحانی در تهران برگزار شد.

در این آزمون 45 هزار نفر شرکت کردند که در نهایت 1000 نفر وکیل جذب این مرکز خواهند شد.

در این راستاعبدالرضا مومنی رییس مرکز مشاوران حقوقی، به ایسنا گفته بود که برای تعیین تعداد وکلای مورد نیاز از دادگستری‌های سراسر کشور استعلام می‌شود و با توجه به پرونده‌های جاری تعداد وکلا تعیین خواهد شد.

نتایج آزمون مرکز مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه تا دو ماه دیگر اعلام می‌شود.

صدور رای پرونده قضات کهریزک تا پایان شهریور

صدور رای پرونده قضات کهریزک تا پایان شهریور ماه نیز جزو خبرهای امروز محسوب می‌شود که وکیل مدافع یکی از متهمان پرونده مذکور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا یادآور شد که مطالعه این پرونده از سوی قضات دیوان عالی آغاز شده است و باتوجه به زمان‌بر بودن مطالعه پرونده مذکور امیدواریم در شش ماه اول سال جاری رای مربوط به این پرونده صادر شود.

رسیدگی به پرونده قضات کهریزک از هشتم اسفند ماه 1391، در شعبه 76 داگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی مدیرخراسانی آغاز شد و اول خرداد 92، نیز یازدهمین و آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده که تمامی آن به صورت غیر علنی بود، برگزار شد.

رسیدگی به پرونده شهید نوروزی در مجتمع ویژه جرائم امنیتی

رسیدگی به پرونده شهید نوروزی در مجتمع ویژه جرائم امنیتی نیز از دیگر اخبار قضایی بشمار می‌رود که خبر آن را رییس دادگستری سیستان و بلوچستان داد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی با توجه به اتفاقات اخیر که در این استان رخ داده است، گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا عوامل حوادث اخیر به اشد مجازات برسند.

وی همچنین بیان کرد: امیدواریم در اسرع وقت با همکاری تمام مسئولان شهرستان‌های جنوب استان عوامل حوادث اخیر شناسایی و تحویل مقامات امنیتی استان شوند.

انتهای پیام

کد N262962