هاشمی رفسنجانی:اولویت پیشگیری بر درمان جز سیاست‌های کلی سلامت است

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام, هاشمي رفسنجاني

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور پر رنگ خیرین در بخش بهزیستی را نشانه زنده بودن روح انسانیت در جامعه ایرانی دانست و گفت: قلم و قدم همه کسانی که برای معلولین میکوشند، عبادت است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار مسؤولان سازمان بهزیستی کشور، توجه به نیازمندان و تلاش برای رفع مشکلات آنها را مقدس دانست و گفت: کار برای نیازمندان واقعی، اجر زیادی در بارگاه الهی دارد.

 
 


وی با اشاره به تصویت سیاست‌های کلی مربوط به سلامت و یادآوری بندهایی از آن که توسط رهبری معظم انقلاب به دستگاه‌ها ابلاغ شد، گفت: ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، بهداشتی، درمانی و توانبخشی سلامت باید مبتنی بر اصول و ارزشهای انسانی و اسلامی باشد.


 
 


هاشمی رفسنجانی، «اولویت پیشگیری بر درمان» را بندی مهم در سیاست‌های کلی مصوب در مجمع تشخیص خواند و گفت: با جدّی گرفتن پیشگیری، هزینه ها کم و آسان و تعداد معلولین، محدود میشود و خانواده و به تبع آن جامعه آسیب نمی‌بیند.


 
 


بر اساس این گزارش در آغاز این دیدار دکتر هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، دکتر نفریه معاون امور اجتماعی، دکتر حبیب الله فرید، قائم مقام امور اجتماعی و رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی، آقای قاسم عبدالله زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر سخنگوئی معاون امور توانبخشی و دکتر فریبا بریمانی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده با ارائه گزارشی از مسؤولیت‌ها، به بیان دیدگاه‌ها برای انجام بهتر مسایل مربوط به بهزیستی و رسیدگی به معلولین پرداختند.


 
 


انتهای پیام


 
 
           
کد N262824