نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در باکو برگزار می‌شود

سیاسی

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت اولین جلسه هماهنگی میان وزارت‌خانه‌ها و نهادهای ایرانی برای برگزاری نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان که قرار است در باکو برگزار شود، تشکیل شد.

محسن پاک‌آیین، سفیر ایران در باکو در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهارکرد: به دنبال تعیین رییسان جدید کمیسیون مشترک از سوی ایران و جمهوری آذربایجان در سفر الهام علی‌اف به تهران، جلسه هماهنگی طرف ایرانی این کمیسیون به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل این وزارت‌خانه برگزار شد.

وی افزود: در این نشست که نمایندگان وزارت‌خانه‌های امور خارجه، نفت، نیرو، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد ارس حضور داشتند، پیشنهادات متعددی درباره گسترش زمینه‌های همکاری‌های اقتصادی ایران با کشور آذربایجان مطرح شد.

پاک آیین، سفر الهام علی‌اف، رییس‌جمهور آذربایجان به ایران را موفقیت‌آمیز توصیف کرد و افزود: سیاست دولت توسعه ارتباطات کشورمان با کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان است که این رویکرد فرصت ارزنده‌ای برای شناخت و بهره‌برداری از ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، قرار است نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در اوایل ماه اوت (مردادماه) در باکو برگزار شود.

انتهای پیام

کد N262555