اعتراضات ضد جنگ رایس را از دانشگاه فراری داد

آمریکا اروپا

اعتراضات دانشجویان دانشگاه راجرز به جنایات آمریکا در جنگ عراق موجب شد تا وزیر خارجه اسبق ایالات متحده برنامه سخنرانی در این مرکز علمی را برهم بزند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، اعتراضات چند روز دانشجویان دانشگاه راجرز در نیوجرسی علیه جنگ عراق موجب شد تا "کاندولیزا رایس" قید سخنرانی در این دانشگاه را بزند.

وزیر خارجه اسبق آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد : دعوت "رابرت بارچی" رئیس دانشگاه راجرز  را برای سخنرانی در مراسم فارغ التحصیلی نمی توانم قبول کنم.

رایس در این بیانیه از عملکرد خود در دوران ریاست جمهوری جرج دبلیو بوش دفاع کرده و در توضیح دلایل خود برای حاضر نشدن در این مراسم به عنوان سخنران این گونه بیان کرد: جشن فارغ التحصیلی باید مراسمی شاد باشد.

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در حالی این سخنرانی را رد کرده که هیئت مدیره این دانشگاه مستقر در نیوجرسی پرداخت 35 هزار دلار  برای سخنرانی را تصویب کرده بود. رایس هم اکنون استاد علوم سیاسی در دانشگاه استنفورد است.

کاندولیرا رایس، در دور اول ریاست جمهوری بوش، مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود و در دورم ریاست جمهوری بوش به پست وزارت خارجه رسید. مواضع وی در زمان وزارت به حدی تند بود که برخی رسانه ها به وی لقب بانوی جنگ را داده بودند.