حمد بن خلیفه آل ثانی به براندازی حکومت آل سعود اعتراف کرد

تسنیم نوشت:

امیر سابق قطر در یک نوار صوتی تازه منتشر شده از نقشه خود برای سرنگون کردن خاندان سعودی در عربستان در طول ۱۲ سال خبر داد و شاه سعودی را فردی بینوا و ناتوان خواند.
 امیر سابق قطر در یک نوار صوتی تازه منتشر شده از نقشه خود برای سرنگون کردن خاندان سعودی در عربستان در طول 12 سال خبر داد و شاه سعودی را فردی بینوا و ناتوان خواند.
حمد بن خلیفه امیر سابق قطر در این نوار صوتی که رسانه های گروهی آن را باز نشر داده اند، اعتراف های خطرناکی درخصوص اجرای نقشه سرنگون کردن خاندان سعودی در طول 12 سال گذشته می کند.
وی در این نوار اشاره می کند که اگر آمریکایی ها در عراق موفق شوند، گام بعدی علیه عربستان خواهد بود.
امیر سابق قطر همچنین عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی را فردی بینوا و ناتوان توصیف می کند که سعود الفیصل وزیر خارجه سعودی او را مدیریت می کند.
حمد بن خلیفه در این نوار صوتی می گوید: کار خاندان سعودی بدون کمترین شک پایان خواهد یافت و مصر و عربستان دو کشور اصلی هستند که باعث بی آبرویی اعراب شده اند.
وی افزود: سعد الفقیه در عربستان نقشه ای را علیه خاندان سعودی در مساجد رهبری می کند و این قطر است که از شبکه الحوار که از لندن برنامه پخش می کند و شبکه الجدیده در لبنان حمایت مالی می کند.
امیر سابق قطر گفت: اگر آمریکایی ها در عراق پیروز شوند، گام بعدی علیه عربستان است. تکبر سعودی ها اجازه نمی دهد که کسی با آنها تفاهم کند.
وی پیش بینی زوال خاندان سعودی بعد از گذشت 12 سال کرد و گفت: اختلاف شدیدی بین عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی و سایر خاندانش وجود دارد.
حمد بن خلیفه در این نوار صوتی که در پایگاه روزنامه الیوم السابع منتشر شد، از هماهنگی بین خودش و برخی کشورهای عربی پیش از اجلاس سران عرب در دمشق برای تحریک آنها علیه عربستان سخن گفت و کشورهای همکاری کننده با عربستان و دارای روابط قوی با این کشور را "کشورهای بدون کرامت خواند و گفت که این کشورها مصر و اردن خصوصا مصر هستند".
وی در این نوار صوتی (ضبط شده) در جریان گفت وگوی خود با معمر قذافی رهبر سابق لیبی افزود: قطر بزرگترین کشوری است که عربستان را آزار داده است و تلویزیون لیبی نمی تواند هیچ چیزی درباره عربستان بگوید.
امیر سابق قطر گفت: قطر وهابی و عربستان وهابی است اما چرا در قطر آزادی رسانه وجود دارد و زنان حق انتخاب دارند؛ یعنی نظام آنها مختلف هست درحالی که هر دو از عبدالوهاب پیروی می کنند.
وی افزود: مطبوعات آمریکایی از این موضوع چندین بار صحبت کردند و من با تو درباره تفکر ناتوان عبدالله صحبت می کنم زیرا که سعود الفیصل وزیر خارجه اش، او را مدیریت می کند.

پیش از این یک دیپلمات عرب حوزه کشورهای خلیج فارس گفته بود که نظام کنونی در قطر قصد داشته است نظام‌های عربستان سعودی و امارات متحده عربی را سرنگون کند. لینک این خبر را اینجا کلیک کنید.

26149

کد N262332