واکنش باکو به دیدار رییس آمریکایی گروه مینسک با نمایندگان ارامنه آمریکا

قره باغ

باکو- ایرنا-جمهوری آذربایجان در واکنش به دیدار اخیررییس آمریکایی گروه مینسک با نمایندگان کمیته ملی ارامنه آمریکا ، از واشنگتن خواست به عنوان یکی از روسای گروه مینسک با حفظ ˈبی طرفیˈ برای حل و فصل مناقشه قره باغ اقدام کند.

ˈالمان عبداله افˈ سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان روز یکشنبه در مصاحبه با خبرگزاری آذری آپا با انتقاد از دیدار ˈجیمز اورلیکˈ با نمایندگان کمیته ملی ارامنه آمریکا خواستار حفظ بی طرفی امریکا درمناقشه قره باغ و توجه به واقعیت ها و شواهد موجود در این زمینه شد.

وی افزود:ˈ اشغال اراضی آذربایجان از سوی ارمنستان از جمله واقعیت های مشخص برای مجامع جهانی ˈ است.

عبدالله اف تاکید کرد: در قطعنامه های سازمان های بین المللی ارمنستان به خاطر در پیش گرفتن سیاست اشغالگری محکوم شده است، ولی این کشور متاسفانه با بی اعتنایی به تصمیمات و اسناد به تصویب رسیده از سوی جامعه جهانی به این سیاست خود همچنان ادامه می دهد.

وی مواضع لابی ارمنی را ناشی از عصبانیت آن خواند و با تاکید بر اینکه واقعیت ها همچنان مغفول باقی مانده است ، ابراز امیدواری کرد که دولت آمریکا در برابر فشارهای لابی ارمنی سر تعظیم فرود نیاورد.

اظهارات اخیر رییس آمریکایی گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در صفحه توییتری خود در باره مناقشه قره باغ ، واکنش مقامات آذری را در پی داشته است.

جمهوری آذربایجان و کشور ارمنستان در مورد منطقه قره باغ با یک دیگر مناقشات ارضی دارند.

خاورم*1206*1446
کد N262272