تخریب معدن غیرقانونی در کلمبیا 10 کشته برجای گذاشت

تخریب معدن

تهران- ایرنا- کارکنان امداد و نجات کلمبیا موفق به یافتن جسد 10 معدن کار شدند که به دلیل تخریب معدن طلای غیرقانونی، روز چهارشنبه جان باخته بودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ˈبوگوتاˈ، معدن طلا در شهر ˈاستاندر دل کوئیلیچائوˈ استان جنوب غربی ˈکائوکاˈ شامگاه چهارشنبه در حالیکه کارگران مشغول کار در آن بودند، تخریب شد. امدادگران تنها توانستند جسد سه نفر را به سرعت بعد از تخریب معدن بیابند، اما یافتن جسدهای بیشتر به زمان بیشتری نیاز دارد.

ˈویکتور کلاروسˈ رییس آتش نشانی شهر سانتاندر دل کوئیلیچائو گفت: جست و جوها ادامه دارد و ما از سگ های یابنده نیز برای یافتن اجساد بیشتر قربانیان استفاده می کنیم. وزارت معادن و انرژی کلمبیا نیز کشته شدن این افراد و یافتن اجساد را تایید کرد.

میزان قابل توجهی از تولیدات طلا در کلمبیا از معادن غیرقانونی حاصل می شود. بسیاری از این معادن دردست شبه نظامیان چپ گراست که از پنج دهه قبل با دولت در مبارزه بوده اند.

وزارت معادن و انرژی کلمبیا اعلام کرد از ابتدای سال 2014 تاکنون، دست کم 30 نفر بر اثر حوادث روی داده در معادن جان باخته اند. مقامات نیز اعلام کرده اند تلاش برای تعطیلی معادن غیرقانونی به دلیل واکنش کارگران و دارندگان معادن بی نتیجه بوده است.

اروپام**9157**1485**1337
کد N262121