بیانیه‌ بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد

بسيج دانشجويي

بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد طی بیانیه ای تاکید کرد که در کنار دانشجویان فهیم، صبور و متدین دانشگاه شاهد ایستاده و همواره مدافع مطالبات قانونی فرهنگی، آموزشی و صنفی آنان بوده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است: تفکر خوارج بعد از جنگ نهروان از بین نرفت و به قول استاد شهید، معلم دلسوز و متفکر معاصر علامه مطهری، این ها در جای جای تاریخ پراکنده شدند و حتی امروز نیز می توان ردپای آنان را دید. بی شک دو نکته ی اساسی و مهم که همه ی بزرگان بر آن تاکید داشته اند، مقوله ی حجاب و قانون بوده است و گذر از این دو به معنای شکستن همه ی مرزهای اخلاق و اعتقاد است.

واضح و مبرهن است که بسیج، داعیه دار دفاع از ارزش هاست و هیچ گاه در برهه های مختلف کشور و با تغییر مدیران در جایگاه های مختلف، نه تنها ذره ای از اصول انقلابی کوتاه نیامده، بلکه مدافع تمام قد آرمان های خمینی کبیر (ره) بوده است. حجاب، ارزشمندترین و گران بهاترین هدیه ای است که اسلام به زنان عطا فرموده تا زیر سایه ی آن در آرامش و امنیت به سر برند، و چادر برخاسته از ایمانِ حقیقی، نمونه ی ارزشمندی است که به صورت تامّ،عفاف را به تصویر می کشد. بی شک هیچکس نمی تواند حجاب را محدود یا تضعیف نماید و هرکس قدمی در این راه بردارد در آتش سوزان، جاودانه خواهد ماند.

بسیج دانشجویی همواره حافظ و پشتوانه قانون بوده و خواهد بود . مسلما همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشته‌اند «متهم کردن بیگناهان یامعامله ی یکسان میان خیانت و اشتباه یا یکسان گرفتن گناهان کوچک با گناهان بزرگ جایز نیست.» و این امر را مسئولان باید مدنظر داشته باشند. در هر صورت اطاعت از قانون بر همگان واجب است لکن سوء استفاده و برداشت سلیقه ای از آن نیز بی اخلاقی محض است.

متاسفانه در چند روز گذشته گروه اندکی بدون پشتوانه دانشجویی با قانون شکنی و در پوشش دفاع از حجاب، تلاش کردند به جمعی از مدافعین ارزش‌ها و بسیج ، این شجره ی طیبه ای که امام (ره) با دستان مهربان خود غرس فرموده بود، در صحنه دانشگاه خدشه وارد کنند. که به فضل الهی موفق به تفرقه افکنی در میان صف مستحکم متدینین نگردیدند.

بسیج به عنوان تشکل دلسوز دانشگاه در کنار دانشجویان فهیم، صبور و متدین دانشگاه شاهد ایستاده و همواره مدافع مطالبات قانونی فرهنگی، آموزشی و صنفی آنان بوده است. بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در تریبون های مختلف اثبات کرده که همواره در صف حق طلبی و عدالت خواهی گام برداشته و در آینده نیز در این مسیر، طی طریق خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N262092