ابومرزوق: اسرائیل و شروط کمیته چهارجانبه صلح را به رسمیت نمی‌شناسیم

سیاسی

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با تاکید بر اینکه این جنبش رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت، اظهار کرد که این جنبش به مخالفت‌های خود با شروط کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی پانوراما، موسی ابومرزوق، معاون خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با خبرنگاران در نوار غزه عنوان داشت: ما اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت و هیچ مجالی برای این امر وجود ندارد.

وی تصریح کرد: توافق گروه‌های فلسطینی مرحله‌ای و در خصوص تشکیل کشور فلسطین در اراضی فلسطینی اشغال شده در سال 1967 به پایتختی قدس شرقی خواهد بود و در این مذاکرات تاکید شده که ما اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم.

ابومرزوق با بیان اینکه حماس شروط کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه را نمی‌پذیرد، عنوان داشت: چرا که در این شروط حق مردم فلسطین نادیده گرفته می‌شود. ما با هر گونه شروطی حق مردم فلسطین را نادیده بگیرد مخالف بوده و هستیم و خواهیم بود و حماس به حق بازگشت آوارگان فلسطینی و آزادی فلسطین وفادار باقی خواهد ماند.

در همین راستا وی تصریح کرد: در جلسات مذاکرات میان حماس و سازمان آزادی‌بخش که به اعلام توافق آشتی در غزه در هفته گذشته انجامید به مساله سلاح گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اشاره‌ای نشد، هیچ‌کس از ما نخواسته است تا مساله سلاح را مورد مناقشه قرار دهیم چرا که این سلاح‌ها یک سلاح ملی بوده و در راستای مقاومت از آن‌ها استفاده می‌شود.

ابومرزوق گفت: عزام الاحمد مسئول پرونده آشتی در جنبش فتح روز یکشنبه یا دوشنبه آتی به نوار غزه می‌آید تا در راستای اجرای توافق آشتی، مذاکرات پیرامون تشکیل دولت توافقی را آغاز کند.

این مقام جنبش حماس در خصوص روابط این جنبش با ایران نیز تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم تا روابطمان بسیار خوب باشد.

انتهای پیام

کد N261988