باز هم نگرانی رژیم صهیونیستی!

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا با تکرار ادعاهای پیشین خود مبنی بر تلاش‌های ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نسبت به اصول یک توافق هسته‌ای «بد» میان ایران و گروه 1+5 ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رون درمر سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در گردهمایی سالانه بنیاد دفاع از دموکراسی در واشنگتن طی سخنرانی‌اش درباره روند مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 ابراز نگرانی کرد و گفت: از به دست آمدن یک توافق هسته‌ای بد میان ایران و 1+5 نگرانیم.

به نوشته روزنامه اورشلیم پست وی در ادامه مدعی شد: مذاکرات هسته‌ای پیش رو در وین با این خطر همراه است که ایران را از دو ماه فاصله‌ای که تا دستیابی به بمب هسته‌ای زمان نیاز دارد تا دو سه ماه پس از رسیدن به بمب هسته‌ای به جلو حرکت دهند.

سفیر رژیم صهیونیستی در ادعاهای بی‌اساس گفت: ایرانی‌ها در نطنز تقلب کردند. آن‌ها در قم تقلب کردند.

در این گردهمایی همچنین ادرویس رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و باب منندز سناتور آمریکایی حامل تحریم علیه ایران نیز سخنرانی کردند.

ادرویس گفت: شکست غیر این از نیست که راهی کارآمد برای از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران نداشته باشیم. شکست یعنی این‌که ایران اجازه دهیم برنامه موشک بالستیک بین قاره‌ای‌اش را ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی همواره ایران را به تلاش برای دستیابی به سلا هسته‌ای متهم کرده و از مذاکرات ایران و گروه 1+5 انتقاد کرده است این در حالی است که ایران تاکید دارد فعالیت‌های هسته‌اش ماهیت صلح آمیز داشته و در چارچوب معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای است.

غرب به تازگی ادعا می‌کند در مذاکراتش با ایران مایل است برنامه موشک بالستیک را نیز مورد بحث و گفت‌وگو قرار دهد. اما وزیر امور خارجه ایران مرتبا گفته است که در این مذاکرات تنها به برنامه هسته‌ای ایران می‌پردازد.

انتهای پیام

کد N261828