تعطیلی مدارس پایتخت نیجریه/افزایش تدابیر امنیتی همزمان با برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی

همزمان با میزبانی نیجریه از یک کنفرانس بین‌المللی سه روزه، وزارت دفاع این کشور اعلام کرد، ماموران امنیتی به مناطق نزدیک به محل دو بمب گذاری در ابوجا، پایتخت نیجریه حمله و هشت مظنون از جمله چند خارجی را دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، به دستور ریاست جمهوری نیجریه به دنبال دو بمب گذاری در سه هفته اخیر که منجر به کشته شدن 100 تن شده، تمامی مدارس و دفاتر دولتی در ابوجا از 9-7 مه سال جاری میلادی مصادف با نشست اقتصاد جهانی آفریقا تعطیل خواهند بود.

در بیانیه‌ای اعلام شد، این اقدام به منظور کاهش بار ترافیک در جریان این کنفرانس صورت گرفته که صدها شخص و تاجر بین‌المللی و رهبران آفریقایی در آن دعوت شده‌اند. لی کچیانگ، نخست‌وزیر چین در این کنفرانس مهمان افتخاری خواهد بود.

دکتر دمولا اوناکوماییا، وزیر بهداشت نیجریه گفت، یک قربانی دیگر نیز در بیمارستان از دست رفت و تعداد کشته‌شدگان بمب‌گذاری روز پنج شنبه را به 20 تن رساند. وی به خانواده‌های این قربانیان گفت، سردخانه‌های این بیمارستان پر شده و بسیاری از قربانیان بمب‌گذاری اخیر که باعث کشته شدن دست کم 75 تن شده همچنان در این سردخانه‌ها هستند. آمار دقیق افرادی که در پی این انفجار مهیب منفجر شده‌اند، هنوز اعلام نشده است.

دولت نیجریه اعلام کرد، 600 مامور پلیس و نیروهای امنیتی را برای کمک به تضمین امنیت این مراسم مستقر می‌کند و گودلاک جاناتان، رئیس‌جمهوری این کشور به نمایندگان اطمینان داده که آن‌ها در امنیت کامل خواهند بود.

سفارت آمریکا در نیجریه به آمریکایی‌ها هشدار داد که گروه‌های تروریستی احتمالا قصد انجام یک حمله نامشخص در هتل شرایتون لاگوس، پایتخت تجاری نیجریه را دارند.

معاون مدیر این هتل نسبت به هرگونه تهدیدی ابراز بی‌اطلاعی کرد.

سخنگوی وزارت دفاع نیجریه در بیانیه‌ای گفت، این هشت تن بازداشت شده به تحقیقات کنونی با اطلاعات مفیدی کمک می‌کنند.

وی بدون اشاره به هویت این مظنونین گفت، اکثر آن‌ها خارجی هستند.

شبه‌نظامیان بوکوحرام 276 نوجوان دختر را در 15 آوریل سال جاری میلادی از مدرسه‌ای در شمال شرق این کشور ربودند. گودلاک جاناتان در واکنش به اعتراضات و عصبانیت‌های ملی برای ناکامی در آزادسازی این دختران گفت، یک کمیته ریاست جمهوری به ریاست یک ژنرال بازنشسته مردم را در منطقه این آدم ربایی برای عملیات‌ها و استراتژی‌ آزاد سازی بسیج خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N261808