پیشروی ارتش سوریه در منطقه الملیحه ادامه دارد

الملیحه حلب

تهران - ایرنا -ارتش سوریه در ادامه پیروزیهای خود به پیشروی هایش در منطقه الملیحه واقع در ریف دمشق نیز ادامه می دهد.

شبکه المیادین روز یکشنبه اعلام کرد: ارتش سوریه یک ماه پیش عملیات خود در منطقه الملیحه واقع در غوطه شرقی را آغاز کرد. عملیات طی یک ماه اخیر به آرامی پیش می رفت اما پس از حمله افراد مسلح به چند محل استقرار نیروهای ارتش، عملیات سرعت و گسترش یافت.

الملیحه دروازه غوطه شرقی و یک منطقه اساسی در نبرد ریف دمشق است زیرا از یک سو در کنار شهر ˈجرمانهˈ واقع شده و جرمانه همچنان هدف گلوله های خمپاره افراد مسلح بوده و این گلوله باران هر روز عده ای قربانی می گیرد. از سوی دیگر الملیحه در فاصله 2 کیلومتر جاده فرودگاه بین المللی دمشق واقع شده است.

در نبردهای اخیر، توپخانه ارتش مواضع افراد مسلح را برای تامین امنیت تحرکات نیروهای پیاده گلوله باران کرد. افراد مسلح از مناطق جرمانه و شبعا به الملیحه آمده اند. نیروهای ارتش سوریه در پیشروی های خود به پادگان ˈطلائعˈ رسیدند و از میدان بزرگ شهر الملیحه و ساختمان شهرداری عبور کردند. آنان در جریان این پیشروی تونل هایی را کشف و پاکسازی کردند که افراد مسلح ایجاد کرده و در آن تردد می کردند.

بر اساس این گزارش ، افراد مسلح همچنین بمب های زیادی را در مسیر حرکت نیروهای دولتی کار گذاشته و کانال های زیادی را برای تردد خود در بین بخش های مختلف شهر حفر کرده بودند.

المیادین همچنین اعلام کرد: افراد مسلح یک خودروی بمب گذاری شده را در ورودی شهرک ˈمعضمیة الشامˈ در ریف دمشق منفجر کردند. این خودرو در کنار خیابان پارک شده بود اما هنگامی که واحد مهندسی ارتش به آن مشکوک شد و برای خنثی کردن آن اقدام کرد، افراد مسلح آن را با کنترل از راه دور منفجر کردند. در این انفجار چند نفر کشته یا زخمی شدند.

از سوی دیگر ارتش سوریه به پیشروی های خود به سوی منطقه ˈنبعینˈ از روستای ˈسمرهˈ در ریف لاذقیه ادامه می دهد.

این درحالی است که در شهر حلب هم درگیری ها بین ارتش و افراد مسلح در محله ˈجمعیه الزهراءˈ از سر گرفته شد. ارتش سوریه روستای ˈبریجˈ و ارتفاعات راهبردی آن در حلب را بازپس گرفت.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، دست کم 60 هزار نفر به دلیل نبردهای کنونی بین جبهه النصره و گروه داعش در استان دیر الزور واقع در شرق سوریه از این استان فرار کردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، درگیری بین دو گروه یاد شده در دیر الزور افزایش یافته است.

خاورم 1491**1586*
کد N261548