نعیمی رز به ایسنا خبر داد

فراکسیون رهروان طرح‌ها و لوایح دارای اولویت رسیدگی را مشخص می‌کند

فراكسيون رهروان ولايت

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت که در جلسه صبح امروز شورای مرکزی این فراکسیون مقرر شد که طرح ها و لوایح دارای اولویت رسیدگی در مجلس برای دو سال کاری آینده مجلس نهم مشخص و به شورای مرکزی ارائه شود.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت که در جلسه صبح امروز شورای مرکزی این فراکسیون مقرر شد که طرح ها و لوایح دارای اولویت رسیدگی در مجلس برای دو سال کاری آینده مجلس نهم مشخص و به شورای مرکزی ارائه شود.

صفر نعیمی‌رز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح جلسات صبح امروز شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، گفت: در این فراکسیون کارگروهی جهت بررسی عملکرد دو سال گذشته مجلس نهم و طرح‌ها و لوایح پیش‌رو مشخص شده بود که کاتب به عنوان مسئول این کارگروه گزارشی را به اعضا ارائه کرد.

وی افزود: بر اساس این گزارش مقرر گردید این کارگروه با همکاری مرکز پژوهش‌ها، معاونت قوانین، هیات رییسه و کمیسیون‌ها، طرح‌ها و لوایح‌های دارای اولویت رسیدگی برای دو سال کاری آینده مجلس را تعیین و به شورای مرکزی ارائه کند.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در توضیح طرح‌ها و لوایح دارای اولویت رسیدگی، گفت: این طرح‌ها و لوایح به سه بخش اولویت‌های موضوعی، اولویت‌های داخل صحن و اولویت‌های مورد نظر کمیسیون‌ها تقسیم می‌شود.

نعیمی‌رز اضافه کرد: منظور از طرح‌ها و لوایح دارای اولویت موضوعی قوانینی است که مهلت آزمایشی آنها به اتمام رسیده و تعیین تکلیف نشده است. همچنین قوانینی که در شش ماه آینده مهلت آزمایشی آنها پایان می‌پذیرد.

وی افزود: طرح‌ها و لوایح دارای اولویت موضوعی نیز شامل موافقتنامه‌های دو یا چندجانبه بین جمهوری اسلامی و سایر دولت‌ها در زمینه‌های اقتصادی، قضایی و بهداشتی می‌شود. همچنین باید قوانینی وضع شود که از حمایت دولت و قوه قضاییه برخوردار باشد. همچنین قوانینی وضع شود که در جهت حمایت از تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال باشد.

به گفته وی، طرح‌ها و لوایح دارای اولویت داخل صحن نیز مشمول طرح‌ها و لوایحی می‌شود که در نوبت رسیدگی در صحن قرار می‌گیرد.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به جلسه صبح فردای مجمع عمومی این فراکسیون، گفت: مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ساعت 10 فردا میزبان جهانگیری، انصاری و نوبخت و هشت وزیر کابینه یازدهم همچون طیب‌نیا، حجتی، چیت‌چیان، زنگنه، ظریف، آخوندی و ربیعی برای بررسی موضوع اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها است.

انتهای پیام

کد N261520