یک فعال دانشجویی: مرز بین نقد و تخریب برای مردم مشخص است

تخريب,دانشجويي,تشكل دانشجويي,نقد و انتقاد

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی گفت: زمانی که دولت، دشمن تخریب‌گر را که شخصیت مشخصی نیز ندارد بسیار کلی و گنگ معرفی کند، این می‌تواند موجب کاهش اعتماد میان مردم شود.

مقداد سلطانی‌ در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مرز بین نقد و تخریب برای مردم مشخص است زیرا آنان با توجه به سابقه و نگرش سیاسی و وابستگی افراد به نظام، دلسوزان نظام را می‌شناسند و از میان صحبت‌های آنان با توجه به ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی می‌سنجند که حرف او نقد است یا تخریب.

وی با اشاره به رویکردهای متفاوت در دولت‌های مختلف نسبت به موضوع نقد و نقادی، ادامه داد:‌ در دولت‌ها مرز بین نقد و تخریب متفاوت است و گویی هر کسی که با دولت هم‌نظرتر باشد، ناقد و کسانی که تفاوت دیدگاه و نظری با دولت دارند تخریب‌گر خوانده می‌شود. از آنجا که ادبیات به کار رفته در نقد و تخریب، گاه مشابه است، اگر رسانه‌های خودی بگویند نقد به حساب می‌آید و اگر رسانه‌های طرف مقابل بیان کنند تخریب محسوب می‌شود.

سلطانی اضافه کرد: یکی از نقدهای وارد شده به رئیس‌جمهور، به نظر ایشان درباره نقد برمی‌گردد. صحبتی که پس از توافقنامه ژنو تحت عنوان انتقاد کم‌سوادها مطرح شد و نیز برخی برخوردها با نشریات، انتقاداتی را به آقای روحانی وارد ساخت.

این فعال دانشجویی در پایان تاکید کرد: هر نقدی، تخریب نیست و درست نیست که با یک معیار صحبت‌های افراد را به تخریب تعبیر کنیم. باید به نیت عمومی و پیشینه و نزدیکی افراد به نظام توجه کرد و انتقادات آنان را تخریب تعبیر نکرد.

انتهای پیام

کد N261395