معاون وزیرکشور دوره اصلاحات: روحانی برای ساماندهی هوادارانش اقدامی نکرده است

محمود میرلوحی معاون وزیر کشور در دوره اصلاحات به روزنامه اعتماد گفت:

آقای روحانی در عرصه سیاست خارجی موفقیت‌های خوبی کسب کرده و مسیر قابل توجهی را جلو رفته است اما در عرصه داخلی نیاز است که تلاش‌ها بیشتر شود. فعلا در کشور ما در مورد اوضاع سیاسی دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب موثر هستند. اما احزاب آن‌گونه که باید در عرصه باشند، فعال نیستند. این در حالی است که آقای روحانی برای اینکه شرایط را آماده نگه دارد و مسائل داخلی را حل کند و همچنین در مسائل خارجی به موقع حضور داشته باشد باید در حوزه سیاست داخلی کار بیشتری انجام دهد.

از سوی دیگر لازم است که رییس‌جمهور ارتباط جدی‌تری با هوادارانش داشته باشد. ما شاهد هستیم که مجلس یک مجلس خاص است و آقای روحانی هم بخش قابل توجهی از وقتش را صرف درگیری با بخشی از نمایندگان مجلس کرده است. از همین رو آقای روحانی باید ارتباط بیشتری با هوادارانش داشته باشد تا اینقدر با اقلیت محدودی که جامعه به صراحت به آنها «نه» گفته است درگیر نشود.

این اقلیت با استفاده از برخی تریبون‌هایی که دارند در تلاش هستند تا شرایط خاصی را صورت دهند. نسبت به دولت بی‌احترامی و جوسازی صورت می‌گیرد که آقای روحانی برای مقابله با این جوسازی‌ها نیاز دارد که سازمان رای‌دهندگانش را ساماندهی کندو شرایط را به گونه‌یی کند که جریان طرفدار دولت تدبیر و امید عرصه را بر تندروها تنگ کند و فضا را برای پیش بردن سیاست‌های دولت مهیا کند.

صدا و سیما در حال حاضر هیچ همراهی با دولت نمی‌کند. برخلاف دوره گذشته که فضای عمومی رسانه ملی با دولت‌های نهم و دهم کاملا همراه بود ولی حالا شرایط برعکس است و در نتیجه همین موضوع هم دولت یازدهم نیازمند جریان شبکه‌های اجتماعی و فکری است تا افرادی را که در هشت سال اخیر آسیب دیده‌اند ساماندهی کند. اما متاسفانه وزارت کشور در این زمینه کاری نکرده است و دوستان اصولگرا به ویژه آقای رحمانی فضلی در این مورد کم گذاشته و فکری برای ساماندهی افکار عمومی نکرده است.

 

17302

کد N261322