عربستان از اردوغان عذرخواهی کرد

واحد مرکزی خبر نوشت:

عربستان سعودی از نخست وزیر ترکیه به علت آنکه رئیس یکی از دانشگاههای عربستان رجب طیب اردوغان را به افتتاح باشگاه شبانه متهم و او را نخست وزیر فاسدترین دولت جهان توصیف کرده بود عذرخواهی کرد.
پایگاه اینترنتی خبری نهرین نت عراق با اعلام این خبر افزود : احمد تویجری عضو شورای مشورتی عربستان به سرعت از اردوغان و ملت ترکیه بابت مطلبی که سلیمان ابا الخیل رئیس دانشگاه محمد بن سعود در صفحه شخصی خود در اینترنت نوشته بود عذرخواهی کرد.
ابا الخیل گفته بود اردوغان ، فردی است که هیچ یک از ویژگی های انسان مسلمان را ندارد و صلاحیت این را نیز ندارد که خلیفه مسلمانان باشد.
تویجری نزدیک به دربار عربستان در روزنامه « سعودی گازیت » در مقاله ای با عنوان « از ملت ترکیه و نخست وزیر اردوغان عذرخواهی می کنیم » این عذرخواهی را اعلام کرده است.
ابا الخیل رئیس دانشگاه علوم اسلامی محمد بن سعود اردوغان را متهم کرده که بر افتتاح یک باشگاه شبانه در ترکیه نظارت کرده و ریاست فاسد ترین دولت جهان را به عهده دارد.
ابا الخیل افزوده بود کسانی که اردوغان را برای خلافت مسلمانان معرفی می کنند یا به او صفات رهبر اسلامی را می دهند فریبکاری می کنند.

49261

کد N261104