الظواهری خواستار بازگشت داعش از سوریه به عراق شد

داعش,القاعده

تهران – ایرنا – ˈایمن الظواهریˈ رییس سازمان القاعده روز شنبه در یک پیام تصویری با اعلام این مطلب که ورود داعش در درگیری های داخلی سوریه موجب فاجعه سیاسی شده است، از این جناح القاعده خواست به عراق بازگردد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ریاض، الظواهری از گروه موسوم داعش (دولت اسلامی عراق وشام) خواست که به جای مداخله در سوریه، به گستره فعالیت هایش در عراق بیفزاید.

الظواهری بارها برای پایان درگیری های داخلی میان میان داعش و ˈجبهه النصرهˈ گروه دیگر وابسته به القاعده تلاش کرده است.

وی در این پیام خود گفته است: اگر داعش به نظر وی برای عدم مداخله در سوریه گردن نهاده بود، می توانست از خونریزی ناشی از درگیری ها داخلی گروه های مخالف دولت سوریه جلوگیری کند.

داعش در سال گذشته میلادی وارد درگیری های سوریه شد و به طور یک جانبه اعلام کرد که قصد دارد جبهه النصره را تحت تسلط خود درآورد.

الظواهری که از هنگام کشته شدن ˈاسامه بن لادنˈ در آوریل 2011 ریاست القاعده را به عهده گرفته، با متهم کردن ˈابوکر البغدادیˈ رییس داعش به فتنه و آشوب، افزود: اختلاف و نزاع میان جنگجویان مانند هدیه ای بر روی یک سینی طلایی به اسد هدیه شده است.

الظواهری از بغدادی خواست، فعالیت هایش را علیه دولت ˈنوری المالکیˈ نخست عراق افزایش دهد.

وی افزود: سرنگونی اسد موجب نابودی بیش از نیمی از ائتلاف قدرت ایران خواهد شد که در پی تاسیس یک کشور شیعی از افغانستان تا جنوب لبنان است.

Abu Bakr al-Baghdadi ، Ayman al-Zawahri ، Osama bin Laden ، Nouri al-Maliki

مترجمام**1486**
کد N260908