بازداشت 58 معترض در ونزوئلا/ مادورو اقدامات آمریکا را گستاخانه خواند

آمریکا اروپا

بازداشت 58 معترض در ونزوئلا و گستاخانه خواندن اقدامات آمریکا از سوی مادورو از جمله تحولات این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آسوشیتدپرس از بازداشت 58 معترض در ونزوئلا از جمله یک آمریکایی به اتهام تحریک اعتراضات خیابانی و اقدام علیه دولت مادورو خبر داد.

در همین حال میگوئل رودریگرز تورس وزیر کشور ونزوئلا ضمن محکوم کردن این اقدام، آن را یک توطئه برای افزایش نا آرامی‌ ها و سرنگونی دولت مادورو خواند و گفت در میان افراد بازداشت شده فردی به نام "تاد مایکل لیننگر" حضور دارد که هنگام دستگیری دو تفنگ، دو مسلسل، یونیفرم‌ های نظامی و پاسپورت آمریکایی به همراه داشت.

دولت ونزوئلا همچنین اعلام کرده است که اتباع کلمبیا، اسپانیا و یک کشور عربی در میان بازداشت شدگان حضور داشتند.

معترضان ونزوئلایی مادورو را به دیکتاتوری متهم کرده و دولت وی را مسبب وضعیت نابسامان اقتصادی و تورم 56 درصدی و گرانی مواد غذایی می دانند.

خبر دیگر اینکه مادورو  ضمن متهم کردن آمریکا به مداخله در روند مذاکرات دولت ونزوئلا با مخالفان این اقدام را گستاخانه خواند و گفت: جان کری وزیر خارجه آمریکا ونزوئلا را تهدید می کند و می گوید تا زمان آغاز مذاکرات صلح در کاراکاس آمریکا علیه ونزوئلا اقدام نمی کند.

اعتراضات در ونزوئلا درحالیست که مادورو مخالفان را مسئول خشونتهای اخیر دانسته و هشدار داده است دولت با اعتراضات به شدت برخورد می کند. معترضان، مادورو را به دیکتاتوری متهم کرده و دولت وی را مسبب وضعیت نابسامان اقتصادی و تورم 56 درصدی و گرانی مواد غذایی می دانند.

به نوشته رویترز، دولت آمریکا اعلام کرده است که مادورو همچون هوگو چاوز رئیس جمهوری سابق ونزوئلا از تهدیدهای امپریالیست برای انحراف افکار عمومی از اختلافات سیاسی و مشکلات اقتصادی کشورش استفاده می کند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین ضمن رد اتهامات ونزوئلا اعلام کرد انجام گفتگوهای دموکراتیک به جای "سرکوب یا فحاشی به آمریکا" بهترین گزینه برای پایان دادن به بحران سیاسی در ونزوئلا است که همین اظهارات باعث شده تا مادورو پیشنهاد تشکیل یک کمیسون سطح بالا را به ایالات متحده برای مذاکرات دو جانبه دهد.