در دیدار هیات پارلمانی ایتالیا؛

ولایتی: گسترش روابط بین مجالس ایران و ایتالیا موجب همکاری بین دو دولت می شود

ولایتی

تهران - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر سوابق دیرینه دوستی ایران و ایتالیا، گفت: گسترش روابط بین مجالس دو کشور موجب راهگشایی و همکاری بین دو دولت می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علی اکبر ولایتی» روز شنبه در دیدار «آتور روزاتو» رییس گروه پارلمانی ایتالیا و هیات همراه که در محل مرکز تحقیقات استراتژیک برگزار شد، اظهارداشت: روابط تهران- رم در طی سال های گذشته در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی در سطح بالاتری بوده است.

وی به سوابق همکاری ایران و ایتالیا در دوران مسوولیت خود در وزارت امور خارجه اشاره و خاطرنشان کرد: من با جولیو آندروتی نخست وزیر و وزیرخارجه اسبق ایتالیا ارتباط نزدیکی داشتم و در مناسبت های مختلف دیدارهایی با هم داشتیم.

وزیر امور خارجه اسبق ایران یادآور شد: هر دو تلاش کردیم روابط دولت های دو کشور بهبود یابد و مشکلات برطرف شود و در این زمینه هم موفق بودیم.

ولایتی همچنین گفت: در حال حاضر همچنان به ایتالیا به عنوان یک کشور دارای سوابق طولانی دوستی نگاه می کنیم که این سابقه نزدیک به دو هزار سال است و تاثیر متقابلی بر فرهنگ های دو کشور گذاشته است.

وی اعزام هیات پارلمانی ایتالیا به ایران را دارای اهمیت دانست و گفت: این به سابقه طولانی دوستی بین دو کشور برمی گردد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل ادامه داد: روابط بین مجالس ایران و ایتالیا موجب راهگشایی و همکاری بین دو دولت را فراهم می کند.

ولایتی اظهارامیدواری کرد که رفت و آمدها بین ایران و ایتالیا همچنان ادامه یابد.

خبر در حال تکمیل است.

سیام(3)**9254**9132**1336
کد N260644