بادامچیان: رئیس‌جمهوری که منتخب مردم است، باید برای انتخاب همکارانش اختیار داشته باشد

اسدالله بادامچیان, حزب موتلفه اسلامی, فتنه حوادث پس از انتخابات خرداد88

قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس‌جمهوری که منتخب مردم و دارای حکم تنفیذ از مقام معظم رهبری است باید برای انتخاب همکارانش اختیار داشته باشد و اینکه ما دوستان و افراد دیگری را مناسب مسئولیت‌ها نمی‌دانیم، می‌توانیم با نقد با آن ها بگوییم اما نقدی که منصفانه و مشفقانه باشد.

ایسنا نوشت:
اسدالله بادامچیان در نشست خبری که در محل دفتر حزب موتلفه در زاهدان برگزار شد، افزود: آقای روحانی در این چهار سال رئیس‌جمهور است؛ اینکه در این چهار سال نگذاریم کار کند، وظیفه نیست بلکه باید او را همراهی کنیم تا کشور رو به توسعه حرکت کند.
وی با اشاره به وضعیت نقد و نقادی در حزب متبوعش اظهار کرد: ما در حزب موتلفه سه نمونه نقد کتبی، نقد خصوصی توسط دیدارهایی که با نزدیکان انجام می‌شود و نقد عمومی را دنبال می‌کنیم. ما معتقدیم که دولت را باید حمایت کنیم و نقدمان هم باید سازنده باشد.
قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: ایران در بحث مذاکرات هسته‌ای راهش را با صلابت ادامه داده و در این زمینه تاکنون پیشرفت هم کرده است.
بادامچیان با بیان اینکه «هرچه آمریکا و حامیانش ایران را تحریم کرده‌اند، ما توانسته‌ایم پیشرفت کنیم»، خاطرنشان کرد: ما تنها کشوری هستیم که هیچ بدهی ارزی نداریم و گروه ۱+۵ به این موضوع رسیده است که ایران کشوری نیست که تسلیم حرف‌های آنان شود. کشورهای غربی اگر تدبیر داشتند، مشکلات خودشان را حل می‌کردند.
وی همچنین به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ اشاره و تاکید کرد: موسوی و کروبی سران فتنه نیستند و سر فتنه، آمریکا و اسرائیل هستند؛ این‌ها بازی‌خورده‌ها و مفتون‌های فتنه هستند. اگر در مورد فتنه، مقصود دو فرد و دو بازی‌خورده بزرگ باشد، این‌ها مجرمند و از نظر سیاسی مجرمیت آن‌ها اثبات شده است.
این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: این‌ها خلاف قانون عمل کرده‌اند و ابزار سوءاستفاده بیگانه، ابزار به خیابان کشاندن مردم و متمرد از نظر ولی امر مسلمین هستند و اکنون نیز حاضر نیستند که از مردم عذرخواهی کنند و در واقع مجرمیت سیاسی آن‌ها قطعی است.
این فعال سیاسی در پایان تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی برای کشتن آدم‌ها نیامده بلکه برای زنده کردن آدم‌ها آمده است.

کد N260623