سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه:

مسئولیت تراژدی اودسا بر عهده دولت اوكراین و هم‌پیمانان غربی آن است

سیاسی

«دیمتری پسکوف» با تاکید بر این‌که دولت اوکراین و غرب مسئول خون‌ریزی‌های اخیر در اوکراین هستند، تاکید کرد که در شرایط فععلی متقاعد کردن مردم این منطقه به خلع سلاح، غیرممکن است چرا که زندگی آن‌ها در معرض خطر قرار گرفته است.

سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه گفت که مسئولیت کامل کشتار و خون‌ریزی اخیر در اوکراین، بر عهده دولت کی‌یف و هم‌پیمانان غربی آن است.

به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، «دیمتری پسکوف» با تاکید بر این‌که دولت اوکراین و غرب مسئول خون‌ریزی‌های اخیر در اوکراین هستند، تاکید کرد که در شرایط فعلی متقاعد کردن مردم این منطقه به خلع سلاح، غیرممکن است چرا که زندگی آن‌ها در معرض خطر قرار گرفته است.

وی افزود که مقام‌های کی‌یف نه‌ تنها مسئول مستقیم این خشونت‌ها هستند، بلکه آتش این اقدام‌های جنایتکارانه را تند‌تر می‌کنند؛ دست‌های مسلح آن‌ها تا آرنج در خون فرو رفته است.

وی افزود که تراژدی اودسا، نتیجه مستقیم تعلل و بی‌توجهی افرادی است که خود را مقام‌های مسئول کی‌یف می‌دانند.

سخنان پسکوف در واکنش به تحولات اودسا که در جریان آن ۳۹ فعال مخالف دولت در آتش‌سوزی مقر اتحادیه‌های کارگری کشته شدند، بیان می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت کشور اوکراین، عده‌ای از فعالان مخالف دولت نیز به دنبال آتش‌سوزی زخمی شده و عده‌ای نیز از پنجره‌های ساختمان بیرون پریدند.

کد N260333