جان کری: آمریکا موشک‌های بالستیک ایران را جدی گرفته است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که تهدید موشک‌های بالستیک ایران ادامه دارد و آمریکا آن را جدی گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان کری، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه در یک سخنرانی در وزارت دفاع این کشور در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر این که‌ آیا نمایش موشک‌های بالستیک عربستان در رزمایش اخیر این کشور پاسخی به فعالیت‌های هسته‌ای ایران است یا خیر؟ گفت: من ترجیح می‌دهم که عربستان سعودی خود در مورد تصمیمش برای نمایش این موشک‌ها صحبت کند اما همان‌طور که می‌دانیم دفاع موشکی ظرفیتی است که ما به طور قطع برای پیشرفت و توسعه آن به ویژه در نیروی دریایی تلاش کرده‌ایم و به این پیشرفت‌ها و توسعه‌های خود ادامه می‌دهیم.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت دفاع آمریکا، کری ادامه داد: ما به بحث و گفت‌وگوهای خود با دوستان و شرکای‌مان در خاورمیانه ادامه می‌دهیم چون هیچ نشانه‌ای مبنی بر این که تهدید موشکی بالستیک ایران رو به کند شدن است وجود ندارد و این تهدیدها واقعی و معتبر است. من فکر می‌کنم ما به اندازه سهم خود این مساله را جدی گرفته‌ایم.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته عربستان برای اولین بار موشک‌های بالستیک خود را که 27 سال پیش از چین خریداری کرده بود در یک رزمایش گسترده به نمایش گذاشت که برخی تحلیلگران و کارشناسان آن را پاسخی به فعالیت‌های هسته‌ای ایران می‌دانند. کشورهای غربی تلاش می‌کنند تا فعالیت‌های ایران در زمینه گسترش موشک‌های بالستیک را در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بگنجانند. این در حالی است که ایران تاکید دارد در این مذاکرات تنها در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای‌اش گفت‌وگو خواهد کرد و مساله دیگری مورد بحث نخواهد بود.

انتهای پیام

کد N260162