وضعیت شمشیرباز ربوده شده در سیستان و بلوچستان در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی می شود

شمشیرباز

تهران-ایرنا-نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت حامد صادقی، شمشیرباز ربوده شده در محور خاش-ایرانشهر فردا یکشنبه با حضور مقامات ذیربط در این کمیسیون بررسی می شود.

منصور حقیقت پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: در جلسه ای که امروز با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس داشتیم بنا شد که تحقیق در مورد وضعیت این شمشیرباز به محمدرضا محسنی ثانی نماینده سبزوار که مسوول پرونده مرزبانان ربوده شده از سوی کمیسیون بود، داده شود.

وی افزود: بنا شد تا فردا محسنی ثانی در این موضوع تحقیقات لازم را انجام دهد و گزارش این موضوع فردا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی شود.

محمدرضا محسنی ثانی نماینده مردم سبزوار در این باره گفت: در این راستا هنوز به نتیجه ای نرسیدیم که بتوان آن را اعلام قطعی کرد.

حمیدرضا پشنگ نماینده خاش در مجلس نیز درباره وضعیت پیش آمده می گوید: هنوز مشخص نیست این فرد به گروگان گرفته شده یا خیر؟ و انگیزه های ربایندگان احتمالی نیز هنوز مشخص نشده است ولی در این راستا مسوولان امنیتی در حال بررسی موضوع هستند.

سه جوان (محمد علی غفاری، حامد صداقتی و مهدی حسینی) که با وسیله نقلیه شخصی از تهران به بندر چابهار سفر کرده بودند در روز چهارشنبه هفته گذشته و هنگام بازگشت از بندر چابهار در 60 کیلومتری شهرستان خاش در جنوب سیستان و بلوچستان خودروی آنها مورد اصابت بیش از 5 گلوله از ناحیه در و لاستیک جلو قرار گرفت که محمد علی غفاری به دلیل اصابت گلوله به ناحیه سر و پا در این حادثه جان خود را از دست داد و از سرنوشت دو سرنشین دیگر این خودرو اطلاعی در دست نیست.

سیام**9121 ** 1418
کد N259973