عملیات مبارزه با تروریسم مالزی/ یازدهمین یار تروریست ها در چنگ پلیس

تروریست

کوالالامپور –ایرنا - پلیس مالزی یازدهمین نفر از یک گروه تروریستی افراطی جدید منشعب شده از جماعت اسلامی و گروه مجاهدین مالزی را دستگیر کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، 10 نفر از اعضای این گروه هفته گذشته در ایالت های کداح و سلانگور توسط پلیس مالزی دستگیر شدند و اکنون در بازداشت به سر می برند.

احمد زاهد حمیدی وزیر کشور مالزی گفت که بزرگترین نگرانی این است که این گروه تروریستی با استفاده از ماموریت های انسان دوستانه برای آموزش شبه نظامیان استفاده می کنند.

پلیس مالزی اعلام کرد همچنان در حال ردیابی و شناسایی تعدادی از مظنون دیگر است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

روزنامه نیو استریت تایمز مالزی نیز اعلام کرد افراد وابسته به این گروه جدید که از شش ماه پیش فعالیت خود را آغاز کرده است دوره های مختلف آموزشی را گذرانده اند.

این گروه از نام های مختلف برای معرفی خود استفاده می کند و این عامل باعث شده است پلیس مالزی اعلام کند تاکنون موفق به انجام اقدامی برای خنثی کردن تهدیدات این گروه نشده است.

این گروه که پلیس مالزی گمان می کند 50 عضو داشته باشد علاوه بر حضور در شبکه های اجتماعی در تلاش برای رخنه در دانشگاه های مالزی است.

لایه های بالاتر این گروه که گفته می شود در ایالت های ترنگانو، کلانتان و جوهور مالزی فعالیت می کند در حال گسترش تفکرات القاعده در سایر ایالت های مالزی هستند.

بازرسان مالزیایی اعلام کرده اند که این گروه از کتابی به قلم عبدالله یوسف الاعظم که از همکاران اسامه بن لادن در ایجاد القاعده بوده است به عنوان راهنما استفاده می کنند.

گفته می شود آموزش های اعضای این گروه شامل استفاده از سلاح گرم، بازسازی سلاح، استفاه از چاقو، مهارت های ساخت بمب، نقشه خوانی، راه یابی و کمک های اولیه است.

آساق**د.م**1611
کد N259919