کره شمالی: آمریکا یک جهنم زنده است

در مقاله‌ای با عنوان "تحلیل خبری از سوابق ضعف حقوق بشر در آمریکا" که در آژانس خبری کره شمالی به چاپ رسید، آمده است: ایالات متحده به خاطر نبود مولفه‌های اولیه حقوق بشر و نقض آن‌ها، یک "جهنم زنده" است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته مجله نیوزویک، آژانس خبری کی سی ان ای کره شمالی در این مقاله آورده است: آمریکا بدترین سوء استفاده‌گر و ناقض حقوق بشر جهان است چرا که اتهامات بی‌شماری متوجه دولت واشنگتن است که از آن میان می‌توان به سوء استفاده از کمک‌های مالی، سیاسی، خشونت با سلاح، گسترش بیکاری و فقر و نابرابری رادیکال اشاره کرد.

این آژانس خبری در مقاله خود به این مساله اشاره کرده که "باراک اوباما، رئیس جمهوری‌ آمریکا هر روز خود را با افراط کاری و صرف میلیون‌ها دلار در سفرهای خارجی سپری می‌کند در حالیکه مردم آمریکا با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند و برای گذراندن زندگی مشکل دارند."

آژانس خبری کی سی ان ای کره شمالی در ادامه مقاله منتشر شده خود آورده است: دولت ایالات متحده هر حرکت از شهروندان و خارجی‌ها را با دوربین‌های بیشمار و وسایل استراق سمع و حتی پهپادها و با توجیه امنیت ملی، نظارت و کنترل می‌کند.

همچنین این آژانس خبری به آمارهای "جدید و دقیق" مبنی بر افزایش تعداد افراد فقیر آمریکا در سال گذشته میلادی به 5 / 46 میلیون تن و گرسنگی و فقر غذایی یک ششم شهروندان و 20 درصد کودکان در نیویورک اشاره کرده است.

در گزارش‌های کره شمالی درباره نقض حقوق اولیه شهروندی در آمریکا به مساله کنترل سلاح‌ و بیکاری نیز اشاره شده و آمده است: 300 هزار آمریکایی در هر هفته نام خود را به فهرست افراد بیکار اضافه می‌کنند. 2 / 2 میلیون تن در آمریکا در حبس به سر می‌برند که بیشترین آمار در سراسر جهان محسوب می‌شود.

در ادامه مطلب خبرگزاری رسمی کره شمالی عنوان شده "همچین لوایح کنترل سلاح در ایالات مختلف آمریکا به سادگی تصویب می‌شود و افراد متفاوتی می‌توانند سلاح به دست داشته باشند، امری که باعث افزایش وقوع جرایم می‌شود. 21 ایالت آمریکا لایحه داشتن و حمل سلاح در مدارس را امضا کرده‌اند. آمریکا دارای بیشترین آمار قتل و کشتار در جهان است."

انتهای پیام

کد N259729