هشدار نماینده آیت‌الله سیستانی درباره تقلب در انتخابات عراق

انتخابات عراق

نماینده مرجع عالی‌قدر شیعیان نسبت به وقوع تقلب در انتخابات پارلمانی این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه الاخبار چاپ لبنان، عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی‌قدر شیعیان اظهار کرد: این انتخابات باید تجربه‌ای برای دستیابی به تغییر مطلوب و تحقق بهترین وضعیت در عراق باشد.

وی با درخواست از کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق برای آنکه در اعلام نتایج آرا به صورت حرفه‌ای و با امانتداری عمل کند، تاکید کرد: اعلام نتایج آرا امانتی بر گردن کسانی است که مسئولیت آن را بر عهده گرفته‌اند.

کربلایی عنوان داشت: باید در شمارش آرا دقت و شفافیت مدنظر قرار بگیرد و هر چه سریع‌تر نتایج آن اعلام شود تا بدین ترتیب از تقلب در انتخابات ممانعت به عمل آید و راه در مقابل کسانی که می‌خواهند نتایج را تغییر دهند، بسته شود.

در همین راستا ائتلاف دولت قانون که نوری مالکی، نخست وزیر عراق ریاست آن را بر عهده دارد، اعلام کرد که براساس آرا این ائتلاف در 10 استان مرکز کشور و جنوب عراق صدرنشین است.

خالد اسدی از اعضای ائتلاف دولت قانون در سخنانی عنوان داشت: ائتلاف دولت قانون هیچ خط قرمزی نسبت به هیچ یک از فراکسیون‌های سیاسی ندارد که به روند سیاسی و ساخت کشور ایمان دارند و خط قرمز ما نسبت به تروریسم و کسانی است که می‌خواهند به روند سیاسی لطمه وارد کنند.

انتهای پیام

کد N259607