کشته شدن 29 مسلمان در حمله جدایی‌طلبان در شرق هند/ اعلام منع آمدوشد و فراخوان ارتش

در پی افزایش شمار کشته‌ شدگان مسلمان به دست جدایی طلبان هندی به 29 تن، مقام‌های شمال شرق هند دست به دامن ارتش شدند و منع رفت و آمد نامحدود اعمال کردند.

در پی افزایش شمار کشته‌ شدگان مسلمان به دست جدایی طلبان هندی به 29 تن، مقام‌های شمال شرق هند دست به دامن ارتش شدند و منع رفت و آمد نامحدود اعمال کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، به گفته پلیس، مردان مسلح قبیله بودو که همواره مسلمانان را به ورود غیر قانونی از بنگلادش به هند متهم می‌کنند، به مسلمانان حمله کرده، خانه‌های آن‌ها را به آتش کشیده و به غیرنظامیان شلیک کردند.

پس از این حادثه، نیروهای ارتش هند در خیابان‌های ناآرام ایالت آسام به گشت زنی پرداختند. یکی از بازرسان ارشد منطقه‌ای در گزارشی اعلام کرد که دست کم هشت زن و ده‌ها کودک در میان کشته شدگان هستند. بارش باران شدید در روز شنبه مانع از رهگیری‌ شبه نظامیان جدایی طلب شد. این افراد به شاخه‌ای از جبهه دموکراتیک ملی بودولند وابسته هستند که چند دهه است به دنبال جدایی هستند و حدود 10 درصد از جمعیت 33 میلیونی ایالت آسام را تشکیل می‌دهند.

وقوع این خشونت‌ها در شرایطی انجام می‌شود که دولت هند در حال برگزاری بزرگترین انتخابات پارلمانی است. تنش‌ها از زمانی بالا گرفت که یکی از نمایدگان بودو در پارلمان هند از مسمانان به دلیل رای ندادن به نماینده بودو انتقاد کرد. تصاویر تلویزیونی حاکی از آن است که صدها روستایی مسلمان از خانه‌های خود فرار کرده‌اند و به منطقه مجاور دوبری رفته‌اند. این منطقه در نزدیکی مرز بنگلادش است. تاکنون حدود 40 تن از این منطقه فرار کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N259480