رقابت های جهانی موی تای مالزی/ سه ورزشکار ایرانی به میدان می روند

مالزی,موی تای

کوالالامپور – ایرنا – سه موی تای کار ایران روز شنبه در مسابقات جهانی مالزی با حریفان خود رقابت می کنند.

مرتضی علی پناهی سرمربی تیم ملی موی تای ایران روز شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت در نخستین روز رقابت های جهانی موی تای در جزیره لنکاوی مالزی علی زرین فر در وزن 57 کیلوگرم، اوزان اونولیسمایل از ترکیه را پیش رو دارد.

همچنین مسعود مینایی موی تای کار دیگر ایرانی در وزن 71 کیلوگرم با پاول مککینون از کانادا رقابت می کنند و مجید رازانی در وزن 86 کیلوگرم مقابل جوزف مککینون مارک حریف دیگری از کانادا قرار می گیرد.

سرمربی تیم ملی موی تای ایران گفت که قرعه کشی این مسابقات جهانی با رایانه انجام شده و چهار نفر از موی تای کاران ایران برای رسیدن به دور یک چهارم حداقل باید سه برد در کارنامه خود داشته باشند.

رقابت های جهانی موی تای در لنکاوی مالزی از ساعت 14 امروز به وقت محلی آغاز و تا ساعت 19 ادامه می یابد و در هر روز 30 مسابقه برگزار می شود.

وی گفت که موی تای کاران ایران برای حضور قدرتمند در این رقابت های جهانی از شرایط جسمی و روحی خوبی برخوردارند و امیدواریم نتایج خوبی نیز کسب کنند.

وی آمادگی موی تای کاران ایران را بسیار خوب دانست و گفت که اکثر بازیکنان ایران تجربه رقابت های بین المللی و کسب مدال های رنگین را دارند.

علی پناهی در مورد حریفان ایران در رقابت های جهانی موی تای مالزی، گفت که تمامی کشورها با بازیکنان خوبی در این رقابت ها در تمامی اوزان شرکت کرده اند.

وی گفت که تعداد شرکت کنندگان در وزن های 65 و 67 و 75 کیلوگرم بیشتر از دیگر وزن ها است و موی تای کاران قزاقستان، روسیه، ازبکستان و اوکراین حریفان قدری در این مسابقات هستند.

وی گفت که ایران در وزن 67 کیلوگرم موی تای کاری به رقابت های مالزی نیاورده است.

تیم موی تای ایران در کلاس ˈآˈ مسابقات جهانی لنکاوی مالزی شرکت کرده است و با حریفان به رقابت می پردازد.

در این رقابت ها که بالاترین سطح مسابقات موی تای در جهان است قهرمانان کشورهای مختلف حضور دارند.

در رقابت های جهانی موی تای مالزی که از امروز آغاز و تا روز جمعه ادامه می یابد بیش از دو هزار ورزشکار از 120 کشور حضور دارند. این رقابت ها در بخش آماتوری و نوجوانان و در 40 رده مختلف نیز برگزار می شود.

در رقابت های جهانی موی تای مالزی یاسر پرمهر در وزن 45 کیلوگرم از خوزستان، مهرداد صیادی در وزن 51 کیلوگرم از البرز، علی زرین فر در وزن 57 کیلوگرم از البرز و مسعود عبدالمالکی در وزن 63.5 کیلوگرم از تهران شرکت دارند.

مسعود مینایی در وزن 71 کیلوگرم از البرز، حسین کرمی در وزن 75 کیلوگرم از کردستان، مجید رازانی در وزن 86- کیلوگرم از لرستان و شهرام دالوند در وزن 91- کیلوگرم از لرستان دیگر موی تای کاران ایرانی شرکت کننده در این رقابت ها هستند.

مرتضی علی پناهی، محمد پورصادق و حمدالله عبادتی نیز به عنوان سرمربی، مربی و مدیر این تیم را در مالزی همراهی می کنند.

تیم ملی موی تای ایران پیش از اعزام به رقابت های جهانی لنکاوی اردوی تدارکاتی در منطقه آبسرد شهرستان دماوند برگزار کرد.

آساق**د.م**1611
کد N259451