لاریجانی در جمع فرماندهان عقیدتی – سیاسی سپاه:

تحقق عدالت بدون جمهوریت امکان پذیر نیست

لاریجانی,سپاه پاسداران

تهران - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک سیاستمدار اگر مکتب را نشناسد ممکن است دچار لغزش شود، گفت: تحقق عدالت بدون جمهوریت امکان پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی روز شنبه در جمع فرماندهان عقیدتی - سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما اگر جمهوریت را می پذیریم براساس تلفیق نیست، بلکه تئوری جمهوریت در مکتب ما بر اساس عدالت شکل گرفته است. وی ادامه داد: در فلسفه سیاسی ایران عدالت یک رکن است و تحقق عدالت بدون جمهوریت امکان پذیر نیست.

لاریجانی با اشاره به اینکه مشارکت سیاسی در کشور باعث رشد کشور می شود، اظهار داشت: در حکومت های دیکتاتوری و مارکسیستی این امکان وجود ندارد. وی گفت: اگر دموکراسی و جمهوریت در ایران است، از مکتب اخذ شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به نظریات شهید مطهری اشاره کرد و گفت: از نظر شهید مطهری رشدیافتگی در جامعه در همه بسترها از جمله اجتماعی، سیاسی و اقتصادی باید مبنای فرهنگی داشته باشد که این باعث قوام کشور است.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از مسایلی که شهید مطهری به آن توجه داشت ، توجه به مساله تربیت است. وی ادامه داد: ما باید در همه بخش ها خصوصا حوزه سیاست، آموزش و پرورش ، دفاع و اجتماعیات نظام تربیتی داشته باشیم که این از دغدغه های شهید مطهری بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در سپاه پاسداران که شجره طیبه انقلاب است و پایه های صیانت از انقلاب را بر دوش می کشد نیز باید این نظام تربیتی وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: ما در سپاه پاسداران به نظام تربیتی عمیقی نیاز داریم زیرا آنان اهداف بزرگی را دنبال می کنند تا بتوانند به نظام خدمت کنند.

ادامه دارد

سیام (3) ** 9121 ** د . الف
کد N259425