کری: برای ارزیابی مجدد مذاکرات صلح فلسطین- اسرائیل درنگ می‌کنم

وزیر خارجه آمریکا با اعلام اینکه برای ارزیابی مجدد ناکامی در دستیابی به هدف برگزاری مذاکرات صلح میان مقامات فلسطین و رژیم صهیونیستی مدتی درنگ می‌کند، گفت: دو طرف همچنان خواهان برگزاری این مذاکره هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان‌کری، وزیر خارجه آمریکا در اولین اظهارنظرش پس از اتمام ضرب‌الاجل 29 آوریل 2012 در مذاکرات صلح فلسطین- رژیم صهیونیستی تلاش‌های خود برای حل این مساله را بی‌ثمر اعلام کرد و گفت: پیشرفت مهم و حائز اهمیت طی 9 ماه اقدام حاصل شد.

وی در جریان سفر خود به اتیوپی گفت: هر دو طرف همچنان خواستار برگزاری مذاکرات و یافتن راهی برای این کار هستند. ما معتقدیم که بهترین کار در حال حاضر، درنگ کردن و امید داشتن به یافتن راهی ممکن است که طی روزهای آتی ممکن است حاصل شود.

ناکامی در دستیابی به صلح ظرف مدت تعیین شده خود انتقادهای شدیدی را در قبال سیاست خارجی باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به همراه داشته است.

کری که بیشتر وقت و انرژی خود را برای مساله صلح میان رژیم صیهونیستی- فلسطین به کار بسته، اعلام کرده که به این آسانی‌ها دست از تلاش برنمی‌دارد و این درنگ برای ارزیابی و بررسی مجدد آنچه است که از ناکامی در دستیابی به صلح در ضرب الاجل تعیین شده، به دست آمده است.

وی افزود: من به شخصه همچنان معتقدم که دو طرف خواستار برگزار مذاکره هستند و می‌خواهند راهکارهایی را برای این مساله در نظر بگیرند.

با این حال وزیر خارجه آمریکا همچنان می‌گوید، دو طرف گام‌های بسیار جدی را در مذاکرات صلح برداشته‌اند.

وی افزود: آنچه که من به آن اشاره دارم این است که باید واضح بگویم، پیشرفت درباره مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین حاصل شده است. این هشت ‌9 ماه بدون پیشرفت هم نبوده است. به عقیده من هیچ‌کس خواهان از دست دادن این پیشرفت نیست. اما امروز زمان درنگ است. زمان آن است که ما آنچه را که این مدت به دست آوردیم، مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار دهیم.

انتهای پیام

کد N259266