استقرار یگان موشکی ارتش صهیونیستی در جولان اشغالی برای حمایت از تروریست ها

تکفیری ها,اسراییل

بیروت – ایرنا – کانال یک تلویزیون رژیم صهیونیستی از استقرار یگان موشکی ارتش این رژیم در بلندی های جولان اشغالی سوریه همزمان با ورود تروریست های تکفیری به منطقه حائل بین دو بخش اشغالی و غیراشغالی جولان خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، منابع خبری این اقدام همزمان و همکاری جدید صهیونیست ها و تکفیری های تروریست را برای تکمیل طرح های ناامن سازی منطقه جولان سوریه و فراهم کردن شرایط ضربه زدن به ارتش سوریه ارزیابی کرده اند.

ارتش صهیونیستی اعلام کرده که برای تقویت مواضع خود در بلندی های جولان اشغالی سوریه و در موازات با خط حائل مرزی از وادی الیرموک در جنوب و روستای اشغالی مجدل شمس در شمال ، نیروهای بیشتری را مستقر کرده است.

کانال یک تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که یگان موشکی « میتار» با استفاده از موشک های با برد متوسط و بلند برای حمایت از گردان های مخالفان در مقابل هرگونه حمله ارتش سوریه در ارتفاعات جولان اشغالی مستقر شده است.

گزارشگر این کانال تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت که مخالفان سوری قصد دارند برای تصرف مواضع راهبردی بویژه بلندی های الحمر غربی و شرقی در قنیطره و ارتفاعات الجابیه مقابل ارتفاعات راهبری الفرس اقدام کنند و درخواست حمایت موشکی از ارتش اسراییل کرده اند.

براساس این گزارش، ارتش اسراییل بر نقاطی در قلب جولان سوریه ، ریف جنوبی قنیطره و بخشی از ریف غربی درعا متمرکز است و نیروهای آن با گروه های محلی در اتاق عملیات « نوی» وابسته به ستاد ارکان به اصطلاح ارتش آزاد مانند « گروهان بنی امیه»؛ « الحرمین الشریفین» و « لوی البصیری» بویژه برای تامین امنیت خط کمک رسانی از اردن بات منطقه حائل همکاری می کنند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با همکاری این رژیم مخالفان نظام سوریه در 80 درصد خط حائل بین جولان اشغالی و بخش اشغال نشده آن مستقر شده اند و از حمایت نیروهای ارتش اسراییل برخوردار هستند.

این تلویزیون اعتراف کرد که تغییرات راهبردی و نظامی به نفع ارتش و نظام سوریه ، ارتش اسراییل را وادار کرده است که بیش از گذشته برای کمک به مخالفان سوری ( تروریست های تکفیری) کمک کند.

خاورم ** 1324
کد N259158