آتش نشانان انگلیسی اعتصاب کردند

اعتصاب,آتش نشانان

لندن - ایرنا - آتش نشانان انگلیسی در اعتراض به طرح دولت این کشور برای افزایش سن بازنشستگی از 55 به 60 سال، بار دیگر اعتصاب کردند.

به گزارش ایرنا، اعضای اتحادیه صنفی ˈاف بی یوˈ که اکثر آتش نشانان را در انگلیس و ولز نمایندگی می کند، از ظهر روز جمعه به وقت محلی برای مدت پنج ساعت دست از کار کشیدند.

این اتحادیه صنفی تاکید کرده است که در صورت عدم توجه دولت به خواسته های صنفی آتش نشانان، اعضای این اتحادیه مجددا شنبه شب و عصر یکشنبه برای چند ساعت اعتصاب خواهند کرد.

آتش نشانان انگلیسی سال گذشته نیز حداقل چهار بار در اعتراض به شرایط کاری خود و طرح افزایش سن بازنشستگی دست از کار کشیدند.

بر اساس نظرخواهی انجام شده در سال گذشته، نزدیک به 80 درصد اعضای اتحادیه ˈاف بی یوˈ از برگزاری اعتصاب برای تامین حقوق خود حمایت کرده بودند.

به گفته ˈمت راکˈ دبیرکل اتحادیه ˈاف بی یوˈ، آتش نشانان حدود 13 درصد از حقوق سالانه خود را به صندوق بازنشستگی واریز می کنند ولی دولت قصد دارد علاوه بر افزایش سن بازنشستگی، این رقم را نیز زیاد کند.

وی افزود: با توجه به بالارفتن سن بازنشستگی، بسیاری از آتش نشانان پا به سن گذاشته ممکن است از توانایی و استاندارد لازم برخوردار نباشند و به همین دلیل بدون پرداخت حق کامل بازنشستگی، از کار بیکار شوند.

مقامات دولتی ضمن ابراز تاسف از برگزاری اعتصاب اعلام کرده اند که حقوق بازنشستگی آتش نشانان، سخاوتمندانه است و شرایط آنان در مقایسه با کارکنان بخش خصوصی بسیار بهتر می باشد.

آقای راک گفت: طرح دولت غیرقابل اجرا است، چون بالابردن سن بازنشستگی به این معنی است که آتش نشانان تا 60 سالگی باید کار کنند در حالی که این طرح جان حادثه دیدگان و خود ماموران آتش نشانی را به خطر می اندازد.

اروپام**345
کد N258774