انگلیس ارسال کمک‌های نظامی برای شورشیان سوری را از سر گرفت

انگليس

وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که کشورش ارسال کمک‌های نظامی "غیر کشنده" به شورشیان سوری را از سر گرفته و به زودی محموله‌ای از این کمک‌ها به دست مخالفان دمشق خواهد رسید.

وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که کشورش ارسال کمک‌های نظامی "غیر کشنده" به شورشیان سوری را از سر گرفته و به زودی محموله‌ای از این کمک‌ها به دست مخالفان دمشق خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس در نشست ویژه پارلمان این کشور اعلام کرد که دولت انگلیس ممنوعیت ارسال کمک‌های نظامی غیرکشنده به شورشیان مسلح سوری را لغو کرده است.

این تصمیم انگلیس پنج ماه پس از اعلام تعلیق کمک‌های نظامی غیر کشنده به شورشیان سوری اتخاذ شده است.

وزیر خارجه انگلیس همچنین گفت که به زودی دومین محموله از کمک‌های غیرکشنده دولت لندن به ائتلاف مخالفان سوریه و شورای نظامی مخالفان تحویل خواهد داد.

وی افزود: این تصمیم در تاریخ 28 مارس مجلس عوام اعلام شد که از سوی نمایندگان پارلمان اعتراضی مشاهده نشد و این به دان معناست که پارلمان با تصمیم وزارت خارجه مبنی بر لغو ممنوعیت ارسال کمک نظامی به مخالفان سوریه مخالفتی ندارد.

بنا به گفته وزیر خارجه انگلیس، کمک‌های لندن به شورشیان سوری شامل تجهیزات ارتباطی بی‌سیم، کامپیوترهای همراه با قدرت برقراری ارتباط ماهواره‌ای، خودروهای دو دیفرانسیلی، تجهیزات پزشکی، لباس‌های ویژه، ژنراتورهای تولید برق و چادر است.

هیگ همچنین اعلام کرد که انگلیس بخش اول کمک‌های نظامی غیرکشنده را ماه اوت گذشته به ائتلاف مخالفان سوریه تحویل داد و بخش دوم این کمک‌ها که قرار بود در تاریخ هجدهم نوامبر به دست مخالفان برسد پس از درگیری‌ها در گذرگاه باب الهوی در مرزهای ترکیه متوقف شد.

انگلیس اواخر سال گذشته تصمیم گرفت کمک‌های نظامی غیرکشنده به مخالفان سوریه را به حالت تعلیق درآورد.

انتهای پیام

کد N258194