تیموشنکو: حکومت پوتین رو به پایان است

سیاسی

یولیا تیموشنکو احتمال به وجود آمدن جنگ داخلی در این کشور را رد کرده و مدعی شد که "حکومت پوتین" رو به پایان است.

یولیا تیموشنکو احتمال به وجود آمدن جنگ داخلی در این کشور را رد کرده و مدعی شد که "حکومت پوتین" رو به پایان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یولیا تیموشنکو، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری این کشور در مصاحبه با شبکه خبری یورو نیوز درخصوص احتمال جنگ داخلی در اوکراین عنوان کرد: به وجود آمدن جنگ داخلی غیر ممکن است زیرا اقدامات پوتین در شرق و جنوب اوکراین طرفداری ندارد. تنها 18 درصد از ساکنان این نواحی خواستار جدایی از اوکراین هستند و این میزان بسیار کم است. پس جدایی‌طلبی به میزان زیاد وجود ندارد و به همین ترتیب جنگ داخلی نیز به وجود نخواهد آمد اما روسیه به صورت غیر رسمی در حال جنگ علیه اوکراین است.

وی همچنین درخصوص موضع اتحادیه اروپا در قبال کرملین اظهار داشت: به نظر من جهان مدت‌ها است که متوجه حکومت استبدادی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و اقتصاد بسته این کشور شده است. شبه جزیره کریمه و اوکراین نیز همانند دام‌هایی برای پوتین بودند که وارد آن‌ها شد و به نظر من شمارش معکوس برای اضمحلال دولت روسیه آغاز شده است.

تیموشنکو از سوی دیگر حمایت قاطع از برگزاری انتخابات در تاریخ 25 مه را اعلام کرده و گفت که این انتخابات تأثیر زیادی بر روی ثبات اوکراین و همچنین پایان دادن به بحران اقتصادی‌اش خواهد داشت.

این در حالی است که در حال حاضر "پترو پروشنکو" در صدر نظرسنجی‌های انتخاباتی اوکراین قرار دارد.

تیموشنکو در پایان تصریح کرد که نه او و نه هیچ‌کس دیگر انتظار نداشت که روسیه چنین اقداماتی را در قبال اوکراین اتخاذ کند اما پس از پیروزی انقلاب کی‌یف و به دست آمدن استقلال واقعی، کرملین نتوانست این شرایط را بپذیرد.

انتهای پیام

کد N258190