در گفت‌وگو با ایسنا

خجسته: دولت سعی می‌کند اعتدال را در همه زمینه‌ها رعایت کند

سیاسی

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی با بیان اینکه ایران دموکرات‌ترین کشور دنیا است، اظهار کرد: دولت تمام تلاش خود را می‌کند تا اعتدال را در همه زمینه‌ها و فعالیت‌ها رعایت کند.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی با بیان اینکه ایران دموکرات‌ترین کشور دنیا است، اظهار کرد: دولت تمام تلاش خود را می‌کند تا اعتدال را در همه زمینه‌ها و فعالیت‌ها رعایت کند.

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی خود از وضعیت کشور و همچنین وضعیت نقد و آزادی بیان در عمر حدودا یک ساله دولت یازدهم گفت: به دلیل قوانین موجود در کشور ما که در چارچوب قانون اساسی هستند با تغییر دولت‌ها تحولات چشمگیری در کشور رخ نمی‌دهد و رفت‌و‌آمد دولت‌ها تغییرات کلانی به وجود نمی‌آورد.

وی ایران را دموکرات‌ترین کشور دنیا دانست و تصریح کرد: آزادی مطبوعات و آزادی بیان به نحو مطلوبی در کشور ما وجود دارد و مسئله فقط تفاوت دولتها در اجرای این قوانین است که برخی محدودتر آن را اجرا می‌کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ دولتی نباید از خط قرمزها در هیچ زمینه‌ای عدول کند اظهار کرد: به گفته رییس‌جمهور همه فعالیت‌ها باید در چارچوب اعتدال پیش رود که اعتدال بحثی است که امام خمینی(ره) از ابتدای انقلاب بر آن تاکید داشتند.

خجسته خاطرنشان کرد: تندروی، کندروی و افراط و تفریط می‌تواند آسیب‌های جدی به کشور ما وارد کند اما اگر ما با قانون موجود کشور را هدایت کنیم بهترین آزادی، بهترین دموکراسی و بهترین فضاهای هم‌اندیشی را خواهیم داشت.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور همچنین با بیان اینکه تاکنون افراط و تفریط‌هایی در جامعه وجود داشته است افزود: این افراط و تفریط‌ها به منافع ملی و وحدت کشور آسیب می‌زند و این موضوع مورد تایید هیچ دسته و گروهی نیست و انتظار ما این است که قانونمندی سرلوحه همه اقشار جامعه و مسوولین باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: دولت سعی دارد اعتدال را رعایت کند یعنی می‌خواهد کارها را قانونمند و به از دور از افراط و تفریط انجام دهد و ما در این مدت سعی دولت و آقای روحانی را برای رعایت اعتدال مشاهده کرده‌ایم.

خجسته در پایان گفت: ان‌شالله اعتدال به معنای واقعی خود در نزدیک ترین زمان اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

کد N258175