آخرین اخبار فراکسیون جدید مجلس؛

عنوان اراده ملت جایگزین اعتدال/ حضور پزشکیان و تاجگردون در هیات موسس

مجلس

پس از آنکه از نام اعتدال صرف نظر شد پیشنهاد نام گذاری با عنوان صدای ملت مطرح گشت که بخاطر اینکه پیش از آن تلاش هایی برای نام گذاری فراکسیونی دیگر با این نام مطرح شده بود اراده ملت گزینه جدید است اما این نام نیز قطعی نشده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین اخبار از تشکیل فراکسیون جدید مجلس اظهار کرد: علاوه بر علی مطهری، نمایندگان اصلاح طلبان مجلس همچون مسعود پزشکیان، غلامرضا تاجگردون و علیرضا محجوب نیز از فعالین این فراکسیون هستند.

عابد فتاحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص آخرین اقدامات هیات موسسان سومین فراکسیون سیاسی مجلس گفت: هفته گذشته مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیشان تعطیل بود و به همین خاطر جلسه‌ای برای قطعی کردن تشکیل فراکسیون نداشته‌ایم، اما از هفته آینده جلسات هیات موسسین از سرگیری می‌شود و ضمن توزیع فرم‌ها برای اعضا، هیات رییسه فراکسیون نیز مشخص می‌شود.

وی از حضور قطعی علی مطهری به عنوان یکی از موسسان این فراکسیون خبر داد و گفت: علاوه بر علی مطهری اصلاح طلبان مجلس همچون مسعود پزشکیان، غلامرضا تاجگردون و علیرضا محجوب نیز از فعالین این فراکسیون هستند.

نماینده مردم ارومیه در پاسخ به این سوال که نام فاکسیون در ‌‌نهایت چیست؟ ابراز کرد: بر روی نام فراکسیون همچنان بحث وجود دارد، زیرا در ابتدا نام اعتدال مطرح بود و شبهه‌ای به وجود آمد که این فراکسیون حامی دولت است و بدون قید و شرط از اقدامات و سیاست‌های دولت پشتیبانی می‌کند.

وی ادامه داد: اصلا چنین مسئله‌ای وجود ندارد و نمایندگانی که جزو هیات موسس این فراکسیون هستند، بیشتر از اصلاح طلبان، مستقلین و معتدلین مجلس هستند و چنین افتراهایی به این نمایندگان به هیچ وجه وارد نیست.

وی ادامه داد: پس از آنکه از نام اعتدال صرف نظر شد پیشنهاد نام گذاری با عنوان صدای ملت مطرح گشت که بخاطر اینکه پیش از آن تلاش‌هایی برای نام گذاری فراکسیونی دیگر با این نام مطرح شده بود، این نام نیز منتفی شد. اراده ملت گزینه جدید است، اما این نام نیز قطعی نشده است.

فتاحی هدف هیات موسس از تشکیل سومین فراکسیون سیاسی مجلس را رقم زدن اقدامی به نفع مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: به عنوان یکی ازاعضای این هیات اعلام می‌کنم تمام نماینده‌ها همانند برادر برایم ارزرش دارند، اما آنچیزی که مهم است صدای مردم، خواسته‌ها و حل مسائل مشکلات آنهاست و تشکیل سومین فراکسیون نیز برای رسیدن سریع‌تر به این هدف است.

 

کد N257960