ابراهیم یزدی:

احزاب باید محل تمرین دموکراسی و یک فرصت دانسته شوند

سیاست داخلی,سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار,ابراهیم یزدی,حزب

در شرایط انتقالی جامعه ایران احزاب و انجمن های اسلامی، رسالت بزرگی را برعهده گرفته‌اندکه برای رسیدن به مقصود باید صبر ایوب، عمر نوح، خلق و خوی محمدی و شجاعت علوی داشت.

وزیرامور خارجه دولت موقت با بیان اینکه احزاب و انجمن های اسلامی رسالت بزرگی را برعهده گرفته اند که برای رسیدن به مقصود باید صبر ایوب، عمر نوح، خلق و خوی محمدی و شجاعت علوی داشت، گفت:احزاب باید محل تمرین دموکراسی و یک فرصت دانسته شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا ابراهیم یزدی در پیام تصویری خود به مجمع عمومی سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار که عصر امروز درمرکز همایش‌های بین المللی رایزن در حال برگزاری است، گفت: جامعه ما تمام ویژگی‌های جامعه انتقالی را داراست و انقلاب اسلامی تقابل میان سنت و مدرنیته را به نفع مدرنیته فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه در جامعه انتقالی ارزش‌های قبلی رنگ باخته اما ارزش جدیدی هم شکل نگرفته است، اظهار کرد: در این جامعه افراد دچار دگردیسی‌های فراوانی می شوند که در پی آن، جنبش دانشجویی به دنبال یافتن سوالات و پاسخ آنها است.

یزدی با بیان اینکه در جوامع توسعه نیافته کسانی که عضویت احزاب را پیذیرفته‌اند، در جنبش های اجتماعی نیز پیشرو هستند خاطر نشان کرد: در شرایط انتقالی جامعه ایران احزاب و انجمن های اسلامی، رسالت بزرگی را برعهده گرفته‌اندکه برای رسیدن به مقصود باید صبر ایوب، عمر نوح، خلق و خوی محمدی و شجاعت علوی داشت.

وزیر امور خارجه دولت موقت با تاکید بر اینکه درجوامع توسعه نیافته بالاخص ایران کار جمعی از کار فردی بسیار سخت تر است اذعان داشت: در این میان، همکاری سیاسی از همه چیز سخت تر است مثلا در روابط اقتصادی روابط براساس منافع است اما در فعالیت سیاسی به دواطلبانه و آرمانگرا بودن پیچیده تر و سخت تر است.

وی درپایان تاکید کرد: احزاب باید محل تمرین دموکراسی، کادر سازی و یک فرصت دانسته شوند.

کد N257640