مراسم روز جهانی کارگر در لندن

روز جهانی کارگر

لندن - ایرنا - هزاران نفر از کارگران، اعضای اتحادیه های صنفی و فعالان مدنی و ضدجنگ انگلیس روز پنجشنبه با برگزاری تجمع و تظاهرات، روز جهانی کارگر را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، در شهر لندن نیز کارگران و فعالان صنفی و مدنی مراسم روز جهانی کارگر را با تجمع در منطقه ˈکلرکنول گرینˈ آغاز کردند در حالی که شعارهایی علیه سیاست های ریاضت اقتصادی دولت ائتلافی انگلیس و کاهش بودجه های خدماتی و رفاهی می دادند.

شرکت کنندگان در این مراسم همچنین پلاکاردهای متعددی در دست دارند که در اکثر آنها بر اتحاد کارگران، مخالفت با خصوصی سازی و تعدیل نیرو تاکید شده است.

مراسم امسال روز جهانی کارگر در انگلیس در حالی برگزار می شود که فعالان صنفی و کارگری انگلیس اواخر اسفندماه دو تن از رهبران خود را از دست دادند. ˈتونی بنˈ سیاستمدار چپگرا و ضدجنگ انگلیس و از اعضای حزب کارگر و ˈباب کراوˈ رهبر اتحادیه کارگری بخش حمل و نقل ریلی و دریایی انگلیس و یکی از موفق ترین رهبران صنفی این کشور سال گذشته بر اثر بیماری درگذشتند.

شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی کارگر ضمن ادای احترام به این دو فعال سیاسی و صنفی حامی حقوق کارگران، از خدمات آنان تجلیل کردند.

عکس هایی از این دو فعال سیاسی و پلاکاردهایی در تجلیل از آنان در دست های بسیاری از تظاهرکنندگان به چشم می خورد.

کارگران و فعالان صنفی انگلیس دقایقی قبل تظاهرات خود را ˈکلرکنول گرینˈ آغاز کردند و قرار است پس از طی خیابان های مرکزی شهر لندن در میدان بزرگ ˈترافالگارˈ اجتماع کنند و به سخنان تعدادی از شخصیت های سیاسی و رهبران اتحادیه های صنفی گوش فرا دهند.

مراسم روز جهانی کارگر از بیش از یک قرن پیش همه ساله در روز اول ماه می (11 اردیبهشت) در شهر لندن برگزار می شود.

اروپام**345
کد N257484