/در حال تکمیل/رئیس‌جمهور در جمع کارگران:

زنان و مردان با کار برابر باید از امتیاز برابر برخوردار باشند/تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم

توسعه,كارگر,توليد,رييس‌جمهور,زن,حسن روحاني

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه "ما در دنیای کار، تلاش و تولید، تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم"، گفت: باید زمینه ایجاد تشکل‌های مدنی، مردمی و انجمن‌های خاص در میان کارگران، آزاد و بدون مشکل باشد تا آنها بتوانند از طریق تشکل‌ها و جمعیت‌های آزاد خود صدایشان را به گوش مسئولان برسانند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه "ما در دنیای کار، تلاش و تولید، تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم"، گفت: باید زمینه ایجاد تشکل‌های مدنی، مردمی و انجمن‌های خاص در میان کارگران، آزاد و بدون مشکل باشد تا آنها بتوانند از طریق تشکل‌ها و جمعیت‌های آزاد خود صدایشان را به گوش مسئولان برسانند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (پنجشنبه) در بیست و پنجمین جشنواره ملی امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدها‌ی نمونه کشوری، با اشاره به روز کارگر و همزمانی آن با آغاز ماه مبارک رجب خطاب، این روز را به کارگران و همه تلاشگران صحنه کار، کوشش و تولید کشور تبریک و تهنیت گفت.

وی با بیان اینکه "کارگران ستون فقرات تولیدات کشور هستند"، اظهار کرد: اگر ما امروز از استقلال و خودکفایی سخن می‌گوییم، اگر امروز از تولید داخلی حرف می‌زنیم و از آن حمایت می‌کنیم، همه و همه در سایه کار و تلاش کارگران عزیز این سرزمین است.

روحانی با اشاره به نقش کارگران در پیروزی انقلاب و همچنین استقرار نظام اسلامی، یادآور شد: کارگران عزیز ما در عرصه دفاع مقدس نیز در صحنه نبرد همه‌جا به عنوان بسیجی و سرباز و جهادگر حضور یافتند و از سرزمین خود دفاع کردند و اگر امروز ما از سال فرهنگ و اقتصاد سخن می‌گوییم، این کارگران عزیز ما هستند که باید در صحنه اقتصاد و حتی در صحنه فرهنگ بار سنگین تحول، تعالی و تولید کشور را بر دوش بگیرند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ اگر امروز می‌بینیم کشورهای نوظهوری در آسیا و در آمریکای لاتین در مسیر پیشرفت قرار گرفتند، بخاطر استفاده از معادن زیرزمینی در این کشورها نبوده بلکه در سایه کار، تلاش و فعالیت و تولید بوده است.

دولت مصمم است امسال را سال رونق تولید و شکستن رکود اقتصادی اعلام کند

وی با تاکید بر اینکه "ما باید الگوی توسعه آینده کشورمان را بر مبنای اشتغال جوانان عزیزمان طراحی کنیم"، خطاب به کرگران گفت: امروز میلیون‌ها جوان تحصیلکرده کشور آماده اشتغال هستند و این دولت تدبیر و امید است که در سایه حمایت شما این بار را بر دوش دارد. دولت مصمم است سال 93 را سال رونق تولید و شکستن رکود اقتصادی اعلام کند.

روحانی با اشاره به برگزاری اولین جلسه شورای اشتغال در نهم فروردین 1393 نیز اظهار کرد: این شورا کار خود را آغاز کرده است و من در اینجا به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌کنم اولین قدم در اشتغال امنیت شغلی، کارگران عزیز ماست.

به گزارش ایسنا، جمعیت حاضر در این مراسم در این لحظه شعار "روحانی دوست داریم" سر دادند.

رئیس‌جمهور در ادامه خطاب به علی ربیعی وزیر کار گفت: آقای وزیر نگذارید خانه کارگران بی‌فروغ بماند و باید چراغ کار و اشتغال در سراسر ایران عزیز ما باید همواره تابناک باشد.

روحانی خطاب به وزیر کار ادامه داد: جناب آقای دکتر ربیعی، ما در دنیای کار، تلاش و تولید، تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیریم. زنان و مردان در صحنه کار، تلاش و فعالیت برابر باید از امتیاز و حقوق برابر برخوردار باشند.

ادامه دارد...

کد N257068