بیانیه سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان سپاه تهران بزرگ به مناسبت روز معلم

سپاه,بسيج دانش‌آموزي,معلم

سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با صدور بیانیه‌ای، روز معلم را گرامی داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

«سپاس خداوند یکتا را که انسان را آفرید و تعلیم و تربیت او را از همان آغاز خلقتش بر عهده گرفت تا اولین و برترین و بزرگ‌ترین آموزگار انسان را بر خلق بشناساند و انسان را شایسته‌ی آن دید که اسماء خویش را به وی بیاموزد و سپس رسولانی از جانب خویش فرستاد تا آیاتش را بر او تلاوت و نفس او را تزکیه نمایند و کتاب و حکمت بر او بیاموزند و حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و اله را با کامل‌ترین کتاب به عنوان آخرین آموزگار انسان از سلسله‌ی انبیاء قرار داد و اهل بیت طیب و طاهرش را جانشینان برحق حضرتش معرفی نمود.

و اینک معلمان شریف این مرز و بوم با انتخاب عاشقانه‌ی این شغل شریف، رسالت انبیاء را بر دوش دارند که مسئولیتی بس خطیر و مقامی بس والا دارند. معلمی شغل و حرفه نیست، بلکه ذوق و هنر است و توانمندی. معلم ایمان را بر لوح جان و ضمیر پاک حک می‌کند و ندای فطرت را به گوش همگان می‌رساند. روز معلم روز بزرگ قدردانی از باغبان عزیز گل‌های گلستان فرزانگی است. روز باشکوه سپاس از شمع محفل دانایی و روز بوسه بر دستان.

سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان سپاه حضرت محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) تهران بزرگ در آستانه سالروز شهادت استاد فرزانه و فیلسوف عالی مقام شهید مرتضی مطهری و هفته بسیج فرهنگیان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خونین بال معلم که از کنار تخته‌های سیاه کلاس بر اوج آسمان آبی پر کشیدند و در تاریخ انقلاب همچون ستاره می‌درخشند و بار دیگر معلمانی شدند نشانگر راه و تبریک جامعه فرهیخته معلمان و فرهنگیان بسیجی که وجود خویش را وقف انقلاب نموده‌اند و خالصانه و دلسوزانه در جهت علم، فرهنگ اسلامی و تفکر انقلابی تلاش می‌کنند، آنان که آینده‌سازان ایران اسلامی را برای تحقق آرمان‌های مقدس زمینه‌های ظهور آخرین منجی بشریت را فراهم می‌کنند اعلام می‌دارد:

در این ایام که به مناسبت شهادت استاد شهید علامه مرتضی مطهری هفته معلم نام گرفته است بار دیگر پیوند عمیق و ناگسستنی خود را با ولایت و آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (قدس سره‌الشریف) و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) اعلام می‌نماییم.

روز معلم یادآور جایگاه رفیع و مقام بلند استادان و معلمان در فرهنگ انقلابی و اسلامی ما است. جایگاه و مقامی که با خود مسئولیتی بزرگ را به همراه دارد، مسئولیت توسعه‌ دانش و فرهنگ همراه با بینش و بصیرت. انتقال یافته‌های علمی، پیشبرد دستاوردهای بشری و گسترش و الهی که با پیمودن این مسیر پایه‌ریزی تمدن بزرگ اسلامی میسر می‌شود و تحقق آن نیز مستلزم تلاش خستگی‌ناپذیر همراه با درایت است و فلسفه پاسداشت دوازدهم اردیبهشت را آشکار می‌نماید بنابراین ما همواره در راه تعلیم نسل‌ جوان و تزکیه قلوب و پرورش امیدهای آینده میهن اسلامی با تاسی و پیروی از شهید راه علم و دانش و تعالی با تمام وجود می‌کوشیم و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزیم.

ما به عنوان مجموعه‌ای از پیشگامان پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی همواره در معماری شخصیت فرزندان دلیر این مرز و بوم با وصایای حضرت امام خمینی رضوان‌الله علیه و وصیت‌نامه شهدا عزم آن داریم تا در هر دو جبهه جنگ سخت و نرم با همت ویژه در زمینه جنبش نرم‌افزاری و سرمایه‌گذاری برای افسران جنگ نرم انجام وظیفه نموده و عرصه را بر دشمنان علم و دانش تنگ‌تر و نقشه‌های شوم نظام سلطه را نقش بر آب سازیم.

ما فرهنگیان بسیجی سپاه حضرت محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) تهران بزرگ با تمام امکانات و ظرفیت‌ها در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) که نقشه‌ی کلی سال 1393 را در دو عنصر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ترسیم نمودند از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و همچنان آماده اجرای فرامین معظم له هستیم تا ضمن مشاهده پیشرفت‌های همه‌جانبه، شاهد نابودی دشمنان انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز باشیم.

در پایان بار دیگر روز معلم را که نماد جایگاه ارزشمند علم و دانش و بزرگداشت صاحبان معرفت و دانایی است به همه مجاهدان عرصه علم و عمل تبریک عرض نموده و با درود بی‌پایان به روح پاک استاد شهید مرتضی مطهری و همه شهدای مرصله علم و فرهنگ داوم توفیقات فرهنگیان عزیز را در ترویج و تحکیم مبانی فکری و عملی دین مبین اسلام و پاسداشت جلوه‌های نظری و احکام عملی آن برای تعلیم رهپویان راه حق و کمال انسانی در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) و پیروی از فرامین امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از درگاه ایزد منان خواستاریم؛ از حضرت احدیت می‌طلبیم تا ما را در مسیر رضایت خود و خدمت خالصانه ثابت قدم بدارد و دست عنایت و چشم هدایت خود را از ما دریغ نفرماید. ان‌شاءالله»

انتهای پیام

کد N257022