نظر سنجی از آمریکایی ها: اگر اوباما در حال غرق شدن باشد، آیا پوتین او را نجات خواهد داد؟

واحدمرکزی خبر نوشت:

بیش از نیمی از مردم آمریکا یعنی پنجاه و یک درصد معتقدند اگر رئیس جمهور کشورشان درحال غرق شدن باشد رئیس جمهور روسیه روسیه وی را نجات نخواهد داد.
به نوشته پایگاه اینترنتی روسی لنتا نتایج نظرسنجی شرکت یوگاو (YouGov) نشان می دهد تنها بیست و پنج درصد آمریکاییها نظر دیگری دارند.
حدود پنجاه و سه درصد آنها اظهارات اوباما را در مورد آمادگی برای کمک به پوتین در حال غرق شدن درست می دانند، درحالی که بیست و نه درصد در این خصوص تردید دارند.
چهل و هشت درصد پرسش شوندگان در پاسخ به این پرسش که پوتین را به عنوان ناجی خود ترجیح می دهند یا اوباما را؟ دچار غلیان احساسات میهن پرستانه شده و رئیس جمهور کشور خودشان را برگزیده اند و بیست درصد پوتین را ترجیح داده اند.
علاوه براین هفتاد درصد شرکت کنندگان نظرسنجی آمادگی خود را برای نجات اوباما و پنجاه و هفت درصد آمادگیشان را برای نجات ولادیمیر پوتین بیان کرده اند.
گفتنی است هفدهم آوریل دختربچه شش ساله روسی به نام آلبینا طی تماس تلفنی مستقیم با رئیس جمهور پوتین این پرسش را مطرح کرد که اگر اوباما را درحال غرق شدن ببیند وی را نجات خواهد داد؟ پوتین در پاسخ اظهار داشت نسبت به شهامت اوباما اطمینان دارد و به همین دلیل بدون تردید به وی کمک خواهد کرد. به گفته وی در چنین شرایطی باید بین روابط شخصی و دولتی تفاوت قائل شد.
اوباما هم روز بیست و پنجم آوریل طی سخنانی در کنفرانس خبری در کره جنوبی اظهار داشت اگر پوتین درحال غرق شدن باشد وی را نجات خواهد داد.
وی تاکید کرد شناگرخوبی است که در هاوایی بزرگ شده و تجربه خوبی در این زمینه دارد.

4949

کد N256834